۱۰ ویژگی برتر AdWords که تا به حال استفاده نمی کردید!

سجاد عزیزی
زمان مطالعه : 141 دقیقه
بازدید : 136228 نفر

۱۰ ویژگی برتر گوگل ادورز AdWords

دنیای adwords یا تبلیغات کلیکی همیشه در حال گسترش است و ویژگی های جدیدی برای PPC ایجاد می شود. در این مقاله سعی شده تا در مورد ویژگی های فراموش شده و مخفی تبلیغات در گوگل که شما هرگز درمورد آن ها حتی فکر هم نکرده اید برای استفاده ی بهتر کاربران آن توضیح کامل و جامع داده شود. در اینجا به تشریح کامل در مورد ۱۰ ویژگی ای که کمتر از آن استفاده شده درAdWords و همچنین به نحوه استفاده از آن ها برای کاربرانی مثل شما می پردازیم.

۱-بید های CPM تبلیغات بالای صفحه

بسیاری از مطالعات در مورد قرار دادن تبلیغات بالا و پایین صفحه انجام شده است و به طور فراگیر مورد قبول واقع شده است که قرار دادن آگهی بالای صفحه، بهترین شیوه برای کلیک شدن توسط کاربران است. با توجه به تمام دستگاه های مختلف، اندازه صفحه نمایش و رزولوشن های مختلف، هرگز نمی توان مطمئن شد که آگهی شما همیشه در بالای صفحه نشان داده خواهد شد. اگر شما یک کمپین بید هزینه به ازای هزار دیده شدن ( نمایش ) تبلیغ (CPM) را اجرا می کنید، بنابراین هدف شما بجای دریافت پاسخ مستقیم باید دیده شدن و برندینگ باشد زیرا با این نوع بید، چشم مردم با اسم و برند شما بیشتر آشنا و درگیر می شود.

چرا وقتی که هیچ کس تبلیغ شما را نمی بیند، برای تبلیغات بید نمایشی باید هزینه پرداخت کنید؟

در اینجا چگونگی انجام آن را شرح می دهیم:

در حالی که شما در حال انجام این نوع تبلیغات بید به ازای هر هزار دیده شدن هستید، می توانید دسته های دیگری را که مطابق با معیارهای شما نیستند را حذف کنید. با انتخاب کمپین شبکه ی نمایش ، با کلیک بر روی زبانه شبکه نمایش ، و سپس به پایین حرکت کنید تا جایی که شما به “خروجی ها” رسیده اید. سپس به جلو بروید و روی «دسته ها» کلیک کنید و سپس روی «اضافه کردن موارد حذفی» در سمت راست کلیک کنید.

AdWords

۲-سازنده ی تصویر تبلیغیImage Ad Creator

آیا تا به حال از این مورد استفاده کرده اید؟ این باورنکردنی است که چه چیزهایی با سازنده ی تصور تبلیغی می توان ایجاد کند. سازنده تصویر تبلیغی مطمئنا ، ایجاد فایل های .swf با ادوب فلش Adobe Flash را شکست می دهد، اگر قبلا هرگز به این برنامه دست زده اید. و زمانی که Display ad builder نیست، سازنده تصویر تبلیغی به شما این امکان را می دهد تا آگهی های تبلیغاتی غنی ای را در ابعاد مختلف پیکسلی در عرض چند ثانیه تولید کنید وبه نمایش بگذارید. شما به آن عنوان، شرح و یک call-to-action می دهید و آن چند مثال تبلیغاتی را که تنها با کلیک یک دکمه می توانید استفاده کنید را، ایجاد می کند.

در اینجا شرح می دهیم که باید چگونه عمل نمایید: بر روی دکمه سبز “+ آگهی جدید” در هرکدام از گروه های تبلیغاتی شبکه نمایش که می خواهید کلیک کنید. سپس بر روی “تصویر تبلیغی” کلیک کنید و اکنون آماده اید تا بترکونین!

تبلیغات ادورز چیست

۳- Broad + Match + Modifier Broad Match

می تواند یک قاتل برای حساب های AdWords باشد. جای تعجب نیست که بسیاری از افرادی که برای اولین بار AdWords را امتحان می کنند، قبل از اینکه حتی چشم بر هم بزنند، بودجه شان کاهش می یابد. اشتباه برداشت نکنید، به طور Broad Match عادی و معمول برای کلمات کلیدی می تواند یک ایده خوب باشد اگر تمام انواع دیگر Match بودن را به حداکثر خود برسانید. اما صاحب گلفروشی که تازه شروع به یاد گرفتن AdWords کرده است، با انتخاب کلمه کلیدی “فروشگاه گل” ، معتقد است که آگهی او برای فروشگاه گل نمایش داده می شود ، نه برای لباس های گل گلی دخترانه! اصلاح کننده Broad Match به شما اجازه می دهد تا علامت + را برای کلمات در کلمه کلیدی خود اضافه کنید هنگامی که یک جستجوگر در یک query تایپ می کند.

بیشتر بخوانید :   مزایای تبلیغات در گوگل

در غیر این صورت تبلیغشما اجازه ی نمایش را ندارد. چرا این نوع Match متفاوت است و گاهی اوقات بهتر از Broad Match های متداول است؟ از آنجا که اجازه می دهد تا کنترل در دست شما باشد نه در دست گوگل. بدیهی است که دادن کنترل به گوگل برای نشان دادن تبلیغات شما به عنوان مترادف ها یا موارد غیر مرتبط، به طور واضحی یک ایده بد (و البته بسیار پر هزینه) محسوب می شود. در اینجا نحوه کارکرد همه انواع مطابقت Matchها را توضیح می دهیم:

توضیحات کلمات مرتبط با کلید واژه

فواید گوگل AdWords

علامت چک سبز نشان می دهد که چه عبارتی در جستجو بر اساس کلمه کلیدی werewolf novel مطابقت داده می شوند و هم چنین نوع مطابقت انتخاب شده را نشان می دهد.

۴- اسکریپتهای AdWords

این ممکن است برای اکثر مردم خیلی تکنیکال و فنی باشد اما اجازه ندهید که شما را بترساند. اسکریپت های AdWords معمولا برای گزارش گیری، هشدار حساب و تغییرات فله ای استفاده می شود. اما آنها همچنین می توانند برای کمک به خودکار سازی وظایف PPC شما نیز مورد استفاده قرار گیرند. یکی از کاربردهای جالب تر آن ردیابی حساب، کمپین و نمره کیفیت (QS) گروه تبلیغاتی است. همانطور که در حال حاضر، شما تنها می توانید نمرات کیفیت در سطح کلمه کلیدی در رابط AdWords را ببینید. با استفاده از اسکریپت، می توانید یک گزارش روزانه، هفتگی یا ماهانه ایجاد کنید که کلیه حساب QS شما را به شما می گوید. سپس می توانید از این معیار استفاده کنید تا تعیین کنید که آیا تغییراتی که در حال انجام آن ها هستید، QS حساب کاربری شما را بهبود می بخشند یا خیر.

۵- Auction Insights

میخواهید بدانید که چه شخصی کلمات کلیدی شما را بید می کند و چقدر بهتر یا بدتر از شما این کار را انجام می دهند؟ ویژگی های Auction Insights را در زبانه کلمات کلیدی بررسی کنید. یک کلمه کلیدی (یا چند کلمه) را انتخاب کنید با علامت زدن کادر کنار آن، سپس “جزئیات” و “Auction Insights” را در لیست کشویی انتخاب کنید.

 

 

Auction Insights AdWords

در اینجا مشخصات داده ای که دریافت می کنید وجود دارد: تجزیه و تحلیل تبلیغ شما در مقایسه با رقبای شما که کلیدواژه یکسانی را با شما انتخاب کرده اند.

 

گوگل AdWords

۶- گزارش موارد جستجو

این یک گزارش است که باید تقریبا روزانه بکار گرفته شود و در غیر این صورت حداکثر هر هفته. گزارش موارد جستجو به شما اجازه می دهد تا ببینید که چه افرادی در واقع تایپ کرده اند تا تبلیغ شما برای جستجویشان ظاهر شود. شما می توانید از این داده ها برای اضافه کردن کلمات کلیدی جدید که می خواهید پیشنهاد دهید یا موارد منفی جدیدی که می خواهید از کمپین های خود حذف کنید، استفاده کنید. شما گزارش موارد جستجو را درست در جایی که گزارش Auction Insights را پیدا کرده اید، در قسمت “جزئیات” در نمای دیدگاه کلمه کلیدی می توانید پیدا کنید. سپس می توانید “انتخاب شده” را انتخاب کنید (اگر یک یا چند کلمه کلیدی را چک کرده اید) یا از “همه” استفاده کنید برای دیدن گزارش موارد جستجو برای همه کلمات کلیدی در نمای فوری.

گوگل ادورز گزارش موارد جستجو

 

 

۷- تشخیص کلید واژه

آیا کلمات کلیدی خود را از موارد جستجوی درست برمیدارید، یا کلمات کلیدی دیگری در حسابتان وجود دارد که در رقابت با دیگر کلمات هستند؟ استفاده از ابزار «تشخیص کلید واژه» به شما اجازه می دهد تا یک چک کردن صحیح و سریع بر روی کلمات کلیدی خود انجام دهید و این ابزار به شما نشان خواهد داد که آیا کلمات کلیدی شما نشان داده می شوند یا خیر. از این ابزار برای از بین بردن رقابت داخلی بین کلمات کلیدی استفاده کنید و مطمئن شوید که تبلیغات جستجو صحیح برای موارد جستجوی صحیح نشان داده شده است. این ویژگی را در همان بینشهای حراج و گزارش اصطلاح جستجوی در همان کشف پیدا خواهید کرد.

بیشتر بخوانید :   گوگل ادوردز خود را با Google Analytics بهینه کنید !

تشخیص کلید واژه گوگل AdWords

۸ -زبانه Home

باید همگی اعتراف کنیم که زبانه Home را که اغلب نادیده می گیریم. این در نوار navigation افقی سبز موجود است که در بالای رابط گوگل ادوردز شما قرار دارد.

در داخل صفحه اصلی، Insight های جالبی می توانید بیابید، مانند:

  • هشدارها و اعلامیه ها (برای مثال، کلیک های miss شده بخاطر محدود بودن بودجه)
  • کلمات زیر صفحه اول بید · با کیفیت خوب، اما ترافیک کم کلمات کلیدی است
  • همه کلمات کلیدی غیر فعال، گروه های تبلیغاتی و کمپین ها
  • پیشنهادات برای افزایش ترافیک با اضافه کردن کلمات کلیدی جدید

شما می توانید صفحه شروع خود را به زبانه ی کمپین ها تغییر دهید تنها با اسکرول کردنبه سمت پایین صفحه و انتخاب چک باکس در سمت چپ .

زبانه Home گوگل ادرز

۹- ویرایشگر AdWords

آیا شما کلمات کلیدی و تبلیغاتی دارید که نیاز به بهینه سازی دارند، اما در طول روز زمان کافی ندارید؟ ممکن است ویرایشگر Google AdWords دقیقا یک ویژگی در AdWords محسوب نشود، اما این یک ابزار است که اکثر افراد به طور مداوم برای تغییرات کلی در حسابها به کار می برند. با این حال برخی از تبلیغ کنندگان هنوز نمی دانند که این ابزار مهم وجود دارد! ویرایشگر AdWords اجازه می دهد تا تغییرات آفلاین را بر روی حساب خود اعمال کنید، که بعدا بتوانید این تغییرات را آپلود کنید.

یعنی بدون نیاز به آنلاین بودن تغییراتی بدهید که زمانی که آنلاین شدید آن تغییرات روی تنظیمات قبلی انجام شوند. برخی از ویژگی های فوق العاده ویرایشگر Adwords عبارتند از تابع جستجو و فیلتر کردن، تغییرات پیشنهاد پیشرفته (مانند افزایش / کاهش درصد) و به اشتراک گذاری تغییرات با افراد دیگر که در حساب کاربری کار می کنند (با اضافه کردن نظرات). و با کمی تمرین کردن با این ابزار، می توانید در عرض یک روز تبدیل به یک ویرایشگر ماهر شوید. هم چنین شما میتوانید ویرایشگر را مستقیما از Google دانلود کنید

۱۰-گزارش تاخیر زمانی

آیا شما کالاهای یا خدمات گران قیمت می فروشید ؟ آیا شما چرخه خرید مشتریان خود را می دانید؟ گزارش قیف جستجو برای شما دقیقا مشخص می کند که چه مدت طول می کشد که بازدیدکنندگان به طور متوسط ​​در سایت شما کانورت شوند. اگر یک خریدار به جای یک روز، ۷ روز طول بکشد تا خریدش را انجام دهد، این یک شاخص خوب است که شما باید بازاریابی مجدد را شروع کنید (اگر قبلا شروع نکرده باشید). گزارش تاخیر زمانی تنها زمانی در دسترس است که شما در حال ردیابی کانورت ها باشید.

در اینجا چگونگی پیدا کردن آن را با هم مرورمی کنیم: به برگه ابزار و آنالیز بروید و سپس بر روی “کانورژن ها” کلیک کنید. پس از آن، “قیف های جستجو” را در گوشه پایین سمت چپ انتخاب کنید.

گزارش تاخیر زمانی گوگل ادوردز

یک چیز جالب که ممکن است پیدا کنید این است که شاید اکثر تبدیلات شما در ۲۴ ساعت اول از اولین بازدید بازدید کننده از تبلیغ شما اتفاق می افتد. اما در این تصویر زیر می بینید که بیش از ۷٪ از تبدیل ها پس از ۱۲ روز از اولین تأثیر رخ می دهد.

google AdWords

 

با امید به اینکه مطالب گفته شده در مورد ویژگی هایی از Adwords که شاید تا به حال استفاده نکرده باشید، برایتان مفید و موثر بوده باشد.

تور مجازی گوگل

سجاد عزیزی

مشاور کسب و کار اینترنتی

مشاهده پست های نویسنده

دیدگاه شما

*

code

تماس

021 65870052