الگوریتم لینک سازی داخلی و خارجی در سال ۲۰۱۸

محمد افشار
زمان مطالعه : 251 دقیقه
بازدید : 139439 نفر

آشنایی با لینک سازی

با وجود بروز رسانی الگوریتم های متعدد، لینک سازی در سئو سایت هنوز یکی از قوی ترین سیگنال های رتبه بندی استفاده شده توسط موتورهای جستجو است. با این حال، تلاش های لینک سازی ما عمدتا به نظر دادن به وبلاگ ها  (“backlinks”) و یا پست های مهمان به راحتی در مورد جایی که ما محتوای خود را تولید کردیم گسترش می یابد.

اما اگر میخواهید اعتبار سایت خود را افزایش دهید و رتبه بالاتر از رقبای خود را در صفحه نتایج موتورهای جستجو (SERPs) داشته باشید، باید بک لینک با کیفیت بالا ایجاد کنید. به عبارت دیگر، شما باید یک استراتژی  لینک سازی داشته باشید که نتایج بسیار خوبی را ارائه دهد.
در این مقاله، ما ۱۴ تکنیک اثبات شده را برای دریافت لینک های با کیفیت بالا که به شما در جلوگیری از رقابت و بالا رفتن رتبه شما در SERPs کمک میکند می پردازیم .
راهنمای لینک سازی داخلی و خارجی
۱۴ تکنیک های قدرتمند برای دریافت لینک های با کیفیت بالا

۱ – بک لینک از “بهترین” پست های وبلاگ پیدا کنید

این روش خاص برای گرفتن لینک ها از طرف Brian Dean در Backlinko برگرفته شده است و این روش کاملا عملی است.
در اینجا به سادگی پس از انجام مراحل ذیل خواهید توانست بک لینک هایی با کیفیت عالی تولید کنید :
مرحله ۱ : از این رشته های جستجو در Google استفاده کنید

 • “بهترین وبلاگ سال (TOPIC)”
 • “(TOPIC) وبلاگ برای خواندن”
 • “وبلاگ های مورد علاقه من (TOPIC)”

هر یک از این جستجوهای فوق به شما لیستی از بهترین وبلاگهای موجود در موضوع انتخاب شده را نشان می دهد.

10 تکنیک بک لینک

مرحله ۲ : یک Google Doc جدید ایجاد کنید و پیوندی را به هر وبلاگ باکیفیتی که میخواهید از backlink دریافت کنید اضافه کنید. همچنین آدرس های ایمیل وبلاگ نویسان را که می خواهید به آن دسترسی داشته باشید، یادداشت کنید. در بیشتر موارد، شما می توانید آنها را در بخش تماس پیدا کنید. اگر نه، از Extension Ninja Outreach Chrome برای پیدا کردن اطلاعات تماس خود استفاده کنید.
مرحله ۳ : از طریق ایمیل به این وبلاگ ها دسترسی پیدا کنید و آنها را با یک لینک به مقاله خود ارائه دهید و از آنها بخواهید در صورتی که بتوانند آن را در یکی از پست های هفتگی / ماهانه خود قرار دهند
بسیاری از این وبلاگ ها همچنین به شما اجازه می دهند یک نظر را همراه با یک لینک به وب سایت خود ارسال کنید.
یکی از ساده ترین و سریع ترین راه هایی برای دریافت یک لینک، این است که نظر های متفکرانه در مورد هر یک از مقالات موجود در این وبلاگ ها را که می خواهید بخوانید تا با انتقاد های مردم راجع به آن وبلاگ نیز آشنا شوید. اطمینان حاصل کنید که نظر مردم بسیار شگفت انگیز است. به جای انتشار “مقاله بزرگ”، به راه های خلاقانه برای درک نوع اطلاعاتی که نویسنده در مقاله ارائه می دهد، فکر کنید. شما حتی ممکن است سوالاتی دررابطه با وبلاگ داشته باشید که باید سعی کنید در قسمت نظرات از نویسنده بپرسید.
اما ممکن است فکر کنید که وبلاگ هایی وجود دارند که به سادگی به شما اجازه ارائه یک پیوند به وب سایت خودتان را نمی دهد. آنها ممکن است از سیستم  نظرات فیس بوک یا Disqus استفاده کنند تا نظراتشان را مدیریت و تعدیل کنند. و حتی اگر این کار ها انجام نداده باشند، احتمالا پیوندهای “nofollow” دریافت خواهید کرد که هیچ کاری برای بهبود رتبه بندی جستجوی شما انجام نخواهد داد.
در چنین مواردی، بهترین روش برای دریافت لینک ها از روش ارسال ایمیل است.که ممکن است جواب دهد. در هر صورت لینکی که شما میگذارید بسته به ارزشی که دارد ممکن است کمی زمان و انرژی از شما بگیرد.

۲ – هارو (راهنمای خبرنگار)

haro
HARO یکی از بهترین راه های ایجاد لینک های با کیفیت بالا از سایت های خبری معتبر است.
در ادامه با چگونگی کارکرد HARO آشنا خواهید شد :

 1. ثبت نام برای HARO به عنوان یک منبع.
 2. شما از روزنامه نگاران سه ایمیل در روز دریافت خواهید کرد. توجه داشته باشید که درخواست های منبع مربوط به شما طبق اطلاعاتی که ثبت میکنید به شما میرسد.
 3. واکنش نشان دادن به برخی از مطالب مفید

با هارو، شما می توانید لینک از سایت های خبری مهم مانند وال استریت ژورنال، مشیبل، وارز، FASTCOMPANY ، رویترز، و غیره را بسازید و در سایت خود قرار دهید

۳ – قدرت نفوذ اینفوگرافیک 

اینفوگرافیک ها فقط جذاب نیستند، برای سئو نیز عالی هستند. با این حال، اکثر مردم اطلاعات را نادیده می گیرند، زیرا آنها به اشتباه تصور می کنند که گران و وقت گیر هستند.
با استفاده از ابزارهایی مثل Canva ، Infogr.am و Piktochart ، می توانید ظرف چند دقیقه اطلاعات را با فتوشاپ ایجاد کنید. راه دیگر برای ایجاد اینفوگرافیک های زیبا این است که آن را با استفاده از سایت هایی مانند Fiverr یا Upwork ایجاد کنید.
هنگامی که اطلاعات اینفوگرافیک شما آماده شود ، وقت آن است که آن را پیشرفته کنید که شامل مراحل زیر است:
۱ – اطلاعات خود را به این سایت ها ارسال کنید
در اینجا یک لیست از سایت هایی است که به شما امکان ارسال اطلاعات خود را (به دو صورت رایگان و پرداختی) میدهد. ما همچنین از اختیارات دامنه هر یک از این سایت ها به منظور نشان دادن ارزش هر لینک که شما دریافت می کنید اشاره می کنیم، به طوری که شما می توانید تلاش های خود را به این ترتیب اولویت بندی کنید:

 • (Graph.net (DA-56
 • (Visual.ly  (DA-83
 • (InfographicBee (DA-27
 • (Cool Infographics (DA-63
 • Submit Infographics (DA – ۴۵
 • Only Infographic (DA-45
 • Infographic Journal (DA – ۴۱)

۲ – به وبلاگ نویسان اجازه دهید به پنل شما دسترسی پیدا کنند و به صورت رایگان یک پست مهمان ارائه دهند
این یکی از ساده ترین راه های دریافت لینک های با کیفیت بالا از سایت های دارای مجوز دامنه چشمگیر است. هر کس که اینفوگرافیک هایی که شما قرار میدهید را دوست دارد، با خوشحالی می پذیرد تا اطلاعات خود را در یکی از مقالات خود قرار دهد.
۳ – استفاده از Siege Media’s Embed Code Generator برای تولید یک کد Embed برای اینفوگرافیک خود استفاده کنید
Siege Media به شما این امکان را می دهد کدهای جاسازی شده را برای اطلاعات خود ایجاد کنید. پس از ایجاد کد، همه چیزهایی که لازم دارید انجام دهید، کپی کردن و قرار دادن کد Embed است.

۴ – وب سایت خود را به سایت های بازخورد ارسال کنید.

بک لینک
وب سایت هایی وجود دارد که در آن شما می توانید سایت خود را ارائه و انتقاد های کاربران از طراحی و محتوای سایت خود دریافت کنید. بهترین قابلیت در مورد این سایت ها این است که تقریبا همه آنها یک لینک به سایت شما ارائه می کنند.
یکی از سایتهایی که تیم اورینت به شما پیشنهاد میکند ، Criticue.com است  که دارای مجوز دامنه (DA) از ۴۰ است.
پس از ثبت نام ، از شما خواسته می شود سایت های دیگر را برای کسب اعتبارات آزاد، بررسی کنید. پس از هر بازبینی یک اعتبار دریافت میکنید. در تجربه ما ، ارسال ۳ بررسی از سایت های دیگر، بازخورد زیاد برای سایت شما و یک لینک با کیفیت را به شما خواهد داد.

بیشتر بخوانید :   پنج روش برای بهبود سئو سایت

۵ – سایت خود را به وبلاگ سازندگان اضافه کنید

وبلاگ ساز ها سایت هایی هستند که وبلاگ هایی را از صنایع مختلف فهرست می کنند. مثالها عبارتند از AllTop ،  Blogarama و BlogEngage

اگرچه آنها همان مقدار link juice را نداشتند، اما هنوز هم می توانید مقدار قابل توجهی از ترافیک ارجاع را از این وبلاگ ها دریافت کنید.
شما در سه مرحله آسان می توانید لینک های با کیفیت بالای  “dofollow” را از اکثر وبلاگ سازندگان به صورت رایگان دریافت کنید:

 • سایت خود را ارسال کنید (در بیشتر موارد، RSS feed وبلاگ شما)
 • برای تأیید مالکیت سایت خود، کد خاصی را به سایت خود اضافه کنید
 • صبر کنید برای جمع آوری وبلاگ برای بررسی سایت شما

هنگامی که آن را تأیید میکنید، صفحه شخصی خود را در فهرست جمع آوری وبلاگ فهرستبندی کنید.

۶ – لینک ها

تعداد زیادی از وبلاگ های با کیفیت بالا وجود دارد که پیوندهاارا پیوند می دهند. کلیپ های لینک ها پست های وبلاگ هفتگی یا ماهانه هستند که به محتوا در انطباق مناسب کمک میکنند.
در وبلاگ  ما معمولا یک بار در هفته از اخبار رسانه های اجتماعی استفاده می کنیم و آن را “این هفته در رسانه های اجتماعی” می نامیم و لینک هایی را به سایت های رسانه های اجتماعی با داستان های جالبی که در آن هفته رخ داد، ارائه می دهیم.
شبکه های اجتماعی
در اینجا این است که چگونه کار می کند:
۱ – اولین وظیفه شما این است که لینک های پیوند  خود را پیدا کنید. از رشته های جستجوی زیر استفاده کنید:

 • “کلمه کلیدی شما” + “لینک کردن”
 • “کلید واژه” شما + جمع آوری
 • “بهترین” + “کلمه کلیدی شما”
 • “کلید واژه” شما + “این هفته”

۲ – هنگامی که شما یک وبلاگ پیدا می کنید که می خواهید برای لینک دادن هدف قرار دهید، محتوای خود را به فردی که وبلاگ را اجرا می کند، متمرکز کنید. شما می توانید از زیر اسکریپت استفاده کنید:

سلام NAME
من می دانم که دوست دارید مقالات کاملی درباره همه چیز [TOPIC] بنویسید – بنابراین فقط می خواستم چند تا از موارد اخیر خود را به شما بفرستم. امیدوارم این خوب باشه!
[پیوند به مقالات]
[پیوند به مقالات]
[اسم شما]
[آدرس وبلاگ شما]
 
به انگلیسی :

Hey NAME,

I know you like to make compilation articles about everything [TOPIC] – so I just wanted to send a few of my recent ones your way. I hope this is OK!

[LINK TO ARTICLE]

[LINK TO ARTICLE]

[YOUR NAME]

[YOUR BLOG URL]

صبر کنید تا فرد پاسخ دهد. اگر محتوای شما مناسب بوده و آن فرد تایید کند، پس شما یک لینک با کیفیت برای سایتتان دریافت کرده اید.

۷ – روش حرکت انسان

این تکنیک یکی از تکنیک هایی است که در Brian Dean’s blog معرفی شده و خیلی از مردم از این روش استفاده میکنند تا لینک هایی با کیفیت فوق العاده ای داشته باشند.
در اینجا با مراحل روش Moving Man آشنا میشویم :
مرحله ۱: سایتهایی را که در فهرست شما قرار دارند را پیدا کرده و یا اسامی و نشانیهای اینترنتی خود را خاموش کرده یا تغییر دهید.
مرحله ۲: پیدا کردن سایت هایی که با URL قدیمی ارتباط دارند.
مرحله ۳: به این سایت ها دسترسی پیدا کنید و آنها را در مورد پیوند قدیمی خود مطلع کنید.
برای توضیح به زبان بهتر، نمونه سایتی مثل Moz ، که یک ابزار جستجوگر محبوب است که توسط SEO Guru، Rand Fishkin اجرا میشود را در نظر بگیرید.Moz با جستجوگری به نام SEOMoz کار می کرد. در نتیجه، آنها مجبور بودند URL را از seomoz.org به Moz.com تغییر دهند.
مطمئنا، اگر بخواهید از seomoz.org بازدید کنید، جستجوگر آن را به moz.com هدایت می کند. بنابراین لینک های استفاده شده توسط سایت هایی که به seomoz.org متصل هستند شکسته نمی شوند، اما آنها منسوخ شده اند. این به این دلیل است که لینک به آدرس قدیمی اشاره دارد و anchor text دارای نام تجاری قدیمی است.
همانطور که ممکن است متوجه شوید، این فرصت بزرگی برای افرادی است که وبلاگهای جستجوگر یا بازاریابی را راه اندازی کرده اند تا به سایت هایی که هنوز از لینک seomoz.org در محتوا استفاده می کنند، دسترسی پیدا کنند. و بسیاری از سایت ها در حال حاضر این کار را انجام می دهند.
برای اینکه این تکنیک به شما کمک کند، لازم است که از سایتهایی را که در حال تغییر نام هستند، چشم بردارید. از PRWeb استفاده  کنید تا ببینید آیا مارک های موجود در history شما به تازگی بروزرسانی شده اند یا خیر. از این رشته جستجو استفاده کنید – “کلید واژه” + rebrands “. همچنین بررسی Google News را انجام دهید.
هنگامی که یک سایت را پیدا کرده اید که URL آن را تغییر داده یا تغییر کرده است، وقت آن است که به سایت هایی که هنوز از URL قدیمی استفاده می کنند، دسترسی پیدا کنید. فقط URL را کپی کنید و با ابزار چک کردن Backlink به بررسی بپردازید (مانند Ahrefs ). شما ده ها سایت را پیدا خواهید کرد که هنوز به منابع قدیمی لینک می کنند.

۸ – لینکهای Scoop.it

 
Scoop.it یک سایت است که مردم محتوای مورد علاقه خود را در سراسر وب به قالب یک مجله در می آورند.
این نیز یک مکان عالی برای به دست آوردن لینک های با کیفیت بالای “nofollow” و افزایش ترافیک ارجاع شما است. پس چگونه می توان با استفاده از Scoop.it به لینک های فتوشاپ دسترسی پیدا کرد؟ مراحل زیر را دنبال کنید :
یک کاربر فعال Scoop.it معمولا مجلاتی را نگه می دارد که هزاران پیرو را دارند. این به این معنی است که محتوای شما را می توانید در مقابل هزاران نفر قرار دهید. این دو مرحله ساده را دنبال کنید تا افراد بتوانند مطالب خود را در مجله Scoop.it خود به اشتراک بگذارند:
مرحله ۱ : جستجو را در مورد موضوع محتوا انجام دهید. پیدا کردن کاربرانی که مجلات با تعداد زیادی فالوور دارند.
گام ۲ : با استفاده از قابلیت «پیشنهاد» Scoop.it، مطالب خود را به این افراد ارسال کنید. شما می توانید همان محتوا را با ۵ نفر در یک روز به اشتراک بگذارید و احتمال این است که حدود ۵۰ درصد از آنها را با شبکه خود به اشتراک بگذارند.

۹ – لینک های Google +

شما ممکن است Google+ را به عنوان یک شبکه اجتماعی در نظر نداشته باشید ، اما هنوز در گوگل به طور برجسته ای ظاهر می شود، عمدتا به دلیل آن است که متعلق به بزرگترین موتور جستجو است.
اما آیا می دانستید که Google+ اجازه می دهد که لینک های “dofollow” را درست از صفحه نمایه Google+ خود دریافت کنید؟ در اینجا یک نگاه اجمالی از مشخصات Google+ من است. همانطور که می بینید، با به روز رسانی قسمت «story» ، به لینک های بازاریابی و همچنین وبلاگ های سلامت دسترسی پیدا کرده ایم.
بک لینک طبیعی
علاوه بر این، شما می توانید لینک ها را به هر تعداد مقالات و پروفایل های اجتماعی خود در بخش “لینک ها” و “پروفایل ها” با عنوان های زیر ببینید:
بک لینک گوگل پلاس
برای اضافه کردن آب و تاب بیشتری به این لینک ها، مطمئن شوید که در Google+ فعال هستید. محتوا به اشتراک بگذارید و به طور منظم با افراد دیگر در Google+ ارتباط برقرار کنید.

بیشتر بخوانید :   استراتژی لینک‌سازی در ۶ گام

۱۰ – ارائه مشتریان

از یک توصیف خوب برای یک محصول که واقعا دوستش دارید استفاده کنید. همه شرکت ها دوست دارند مشتریان خود را در صفحه اصلی خود نمایش دهند یا یک صفحه اختصاصی برای آنها داشته باشند.
پس از نوشتن گواهینامه، اطمینان حاصل کنید که اگر نظر شما خاص باشد آن شرکت آن نظر را در یکی از صفحات اصلی خودش قرار میدهد.
در اینجا یک نمونه از توصیفاتی که برای برنامه AppSumo در iDevAffiliate نوشته ایم وجود دارد. این در وب سایت iDevAffiliate و همچنین وب سایت AppSumo و در چندین پروژه تبلیغاتی مورد استفاده قرار گرفته است

۱۱ – احیای لینک

احیای لینک ساده است و مانند سحر و جادو کار می کند.
در اینجا این است که چگونه کار می کند:

 • ابتدا نام تجاری خود را که به سایت شما لینک نشده است، پیدا کنید
 • سپس برای افزودن لینک ، یک ایمیل به فرد با متن دوستانه ارسال کنید

در اینجا ایمیلی است که از چند هفته پیش از Canva دریافت کردم که مثال خوبی از تاکتیک بازیابی لینک است:

این روش بسیار ساده است و در اکثر موارد کار می کند
در اینجا می توانیم در مورد بازخوانی پیوند خود به موارد زیر عمل کنیم:
۱ – با استفاده از Buzzsumo، یادداشت های لغزنده را بیابید
یک ابزار مانند Buzzsumo می تواند به شما در پیدا کردن نام های مرتبط با نام تجاری شما کمک کند. هشدار محتوا برای نام تجاری یا دامنه خود را در Buzzsumo تنظیم کنید، به طوری که هر زمان که کسی نام تجاری شما را ذکر کند ، ایمیل هشدار دریافت خواهید کرد.
۲ – اگر آنها به سایت شما مرتبط شدند برای شما بسیار عالیست! اگر نه، سپس به مرحله ۳ حرکت کنید.
۳ – رسید و پیوند خود را دریافت کنید
یک ایمیل با متن دوستانه ارسال کنید شما می توانید از اسکریپت زیر استفاده کنید (همان استفاده شده توسط Canva):
سلام NAME
من فقط می خواستم به خاطر داشته باشم (با نام تجاری شما) در مقاله شما “با تشکر” صحبت کنم: [لینک به مقاله]
ما واقعا واقعا از آن قدردانی می کنیم.
من از امروز می خواهم بپرسم آیا می توانید یک لینک را به سایت ما اضافه کنید. به این ترتیب، مردم هنگام خواندن مقاله می توانند به راحتی ما را پیدا کنند.
در هر صورت، با تشکر از فریاد و نگه داشتن کار بزرگ!
با تشکر،
(اسم شما)
به انگلیسی :

Hey NAME,

I just wanted to reach out and say “thanks” for mentioning (your brand) in your article: [link to the article]

We really, really appreciate it.

I’m reaching out today to ask if you could add a link back to our site. That way, people can easily find us while reading your article.

Either way, thanks for the shout out and keep up the great work!

Thanks,

(Your Name)

مراجعه لینک یک راه آسان و در عین حال موثر برای دریافت لینک های با کیفیت برای سایت شما است.

۱۲ – Pen.io

ساخت لینک با  Pen.io یک استراتژی در وب ۲٫۰ است، اما این یکی از ساده ترین و سریع ترین راه ها برای دریافت یک لینک با کیفیت است (pen.io دارای DA از ۶۷). با گفتن این جمله، از شما تقاضا داریم که با احتیاط ادامه دهید. ساختمان پیوند وب ۲٫۰ دقیقا دارک وب نیست، اما مطمئنا تکنیک خاکستری است که ممکن است مجازات Google را به شما تحمیل کند. فقط اگر تکنیک های دیگر ذکر شده در اینجا امکان پذیر نباشد، از تکنیک ساخت لینک استفاده کنید.
با وجود سایت های وب ۲٫۰ مانند Blogger، Tumblr، و غیره اغلب توصیه می شود که بیشتر وقت نوشتن مقالات با کیفیت ۳۰۰-۵۰۰ کلمه را صرف جمله بندی تا لینک ها به نظر واقعی باشند. اگر چه بیشتر وبلاگ نویسان فقط یک پیوند و تصویر در pen.io ارسال می کنند، پیشنهاد می کنم که در مقاله خود کمی وقت صرف کنید تا پیوند معتبر باشد.

۱۳ – ساختمان لینک متنی

لینک شکسته لینکی  است که به یک صفحه در یک سایت اشاره دارد که بعد از آن منتقل یا حذف شده است. به عبارت دیگر، این ها صفحاتی هستند که خطای ۴۰۴ را نشان می دهند.
تعمیر لینک شکسته شامل کمی زمان میبرد ، اما این یک روش امن برای ایجاد لینک های با کیفیت و با کیفیت بالا برای سایت شما می باشد.
در اینجا چیزی است که شما باید انجام دهید:

 1. از ابزارهایی مانند Check My Links یا Checker Link Broken استفاده  کنید تا لینک های شکسته شده را از سایت هایی که می خواهید از backlink استفاده کنید را پیدا کنید.
 2. هنگامی که پیوندهای شکسته را پیدا کرده اید، به مالک سایت اطلاع رسانی کنید .
 3. لینک های مرتبط مربوط به سایت خود را که صاحب سایت آنهارا تعمیر کرده اند را دوباره قرار دهید.اکنون شما یک لینک با کیفیت بالا بدست آوردید.

۱۴ – سایت خود را به دایرکتوری های راه اندازی ارسال کنید

فهرست راه اندازی BetaList
اگر شما استارتاپ خود را آغاز کردید هزاران دایرکتوری از استارتاپ های دیگر هستند که شما میتوانید استفاده کنید. شاید مهمترین دایرکتوری راه اندازی شده BetaList ، یک پوشه است که به طور خاص در مورد راه اندازی اینترنت در مرحله اولیه متمرکز شده است. ارسال برای آن رایگان است، اما اگر می خواهید روند دریافت را تسریع بخشید و اطمینان حاصل کنید که راه اندازی شما در بالای لیست قرار بگیرد، باید مبلغی کمی پرداخت کنید. شما میتوانید معیارهای ارسالی خود ببینید تا متوجه بشوید که چگونه شروع به کار میکنند.
حتی اگر شروع به کار شما برای ارسال در BetaList واجد شرایط نباشد، تعداد زیادی دایرکتوری راه اندازی شده با DA بالا وجود دارد که درخواست شما را قبول می کند.

به یاد داشته باشید

اکنون که شما این تکنیک های قدرتمند ساخت لینک و تعمیر لینک را آموخته اید، زمان شروع و آزمایش این تکنیک ها است.
به خاطر داشته باشید: لینک های ایجاد شده باید طبیعی باشند و آنها به رتبه بندی آنلاین شما صدمه نزنند.
امیدواریم که از مطالعه این مطلب در وبلاگ اورینت لذت برده باشید . نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

تور مجازی گوگل

محمد افشار

مدیر دپارتمان سئو شرکت اورینت

مشاهده پست های نویسنده

دیدگاه شما

*

code

تماس

021 65870052