اشتباهات سئو که کسب و کار استارتاپ ها را تحت تاثیر قرار میدهد

محمد افشار
زمان مطالعه : 135 دقیقه
بازدید : 113678 نفر

بررسی اشتباهات سئو در بخش های مختلف کسب و کار و سایت شما

اینترنت یک مکان پر از پول برای بازاریان است. البته برای کسانی که در این راه تلاش های خود را میکنند. چون شروع کردن یک کسب و کار اینترنتی اصلا ساده نیست و تلاش های فراوانی را بهمراه دارد. شما همیشه باید مراقب اشتباهت سئو که ممکن است گریبان شما را نیز بگیرد باشید. در ادامه ما شما را با بخش کوچکی از این اشتباهات آشنا میکنیم. به امید اینکه دچار اینگونه اشتباهات سئو نشوید
شما در عین حال که برای متن ها و سئو خود تلاش میکنید باید تمام جهات را در نظر بگیرید و دچار اشتباهات سئو نشوید تا متن شما مانند پازلی نباشد که تکه ها مختلفش با هم سازگار نیستند.

seo mistakes

۱ – برنامه ریزی برای کلمات کلیدی

فوکوس کردن روی کلمات کلیدی مناسب برای کسب و کارتان بسیار مهم است. شما می خواهید کلمات کلیدی که رقابت بیشتری روی آنها وجود دارد را بکار ببرید زیرا جوهر کسب و کار را در بر می گیرند، به طوری که موتور های جستجوگر وب سایت شما را در رتبه بندی بالا در Google قرار می دهد.
اما انتخاب کلمات کلیدی مناسب نیاز به تفکر و برنامه ریزی، و یک ابزار قابل اعتماد مانند Google Keyword Planner دارد.
بیایید برای مثال یک صاحب استودیو در فیلادلفیا بزنیم که برای کسب و کار کوچک خود  جاه طلبی های بزرگی دارد، در نظر بگیریم. او میتواند کار خود را به سطح بین المملی برساند و یا خیر، اما او قطعا مایل به گسترش دادن شغل خودش است. برای او، کلمه کلیدی قطعا  ‘استودیو’ خواهد بود، زیرا رقابت برای آن بالا است. اگر او بخواهد در این فضا به بالاترین سطح برسد، باید به همان اندازه برای ممکن بودن این کار تلاش کند.
برای این فرد اگر در سطح بین المللی مایل به تلاش باشد قطعا کلمه ی کلیدی “استودیو فیلادلفیا” بهتر است. حتی اگر اسم محل یا استان خود را نیز بکار ببرد برای بالا بردن بازخورد سایت او خیلی بهتر است.کلمات کلیدی شما اکثر مواقع برای شما مشخص است. شما فقط باید روی بالا رفتن رتبه تان در آن کلمه خاص سعی کنید. اگر با نام محلی خود و آدرس خود نیز پیش بروید قطعا موفق تر خواهید بود .
جستجوهای محلی در همه مواقع بهتر و بالاتر است. همانطور که در یک گزارش، ” اکثر مصرف کنندگان برند ها (۸۵ الی ۹۵٪) از طریق لیست های محلی، صفحات وب محلی و یا سایر نتایج جستجو محلی خرید خود را انجام میدهند.”
شما می توانید از ابزارهایی نظیر Ahrefs /، AnswerThePublic یا KeywordTool.io برای انجام تحقیقات کلمات کلیدی دقیق استفاده کنید و فراموش نکنید که کلمات کلیدی خاص خود را تعیین کرده و روی محلی بودنشان نیز تمرکز کنید.

۲ – استراتژی خود را همتراز با برند های بزرگ قرار دهید

برای موتور های جستجو بسیار مهم است که شما کسب و کار خود را گسترش دهید و سایتتان نیاز به بزرگ تر شدن داشته باشد. چون برای آنها نیز مزایایی به همراه دارد. شما باید در سایت خود اطلاعات کاملی از هدفتان قرار دهید و اطلاعات سایتتان بتواند به راحتی تمام سوالاتی که در ذهن مشتریانتان قرار دارد را پاسخ دهد. هر چه کسب و کار وضوح بیشتری در مورد اهداف کلی آن، اهداف بازاریابی آن و اجرای دقیق تر سئو شما داشته باشد، موفقیت شما نییز در آن زمینه بیشتر است.
الگو گرفتن از استراتژی سایت های بزرگتر برای پیدا کردن کلمه های کلیدی و ایجاد محتوای بعدی  شما را هدایت خواهد کرد.این نکته به شما برای زیبا سازی سایتتان نیزکمک شایانی میکند. شما برای نام تجاری خود نیز میتوانید به طور غیر مستقیم الگو برداری کنید .
این یک گزینه دیگر است که در آن برند های نوپا سردرگم میشوند. آنها در  نام تجاری خود در سراسر وب سایت و محتوی سازگار نیستند. وب سایت ها با پیام هایی مرتبط و بهم پیوسته سبب می شود مخاطبانش به هیچ وجه از آنها رها ننمایند، که به دنبالش افزایش میزان بازدهی به همراه دارد . اگر وب سایت شما با ویژگی های سایت های تجاری بزرگ (از جمله لوگو، محتوا و طراحی) شباهات فاحشی داشته باشد، شما ممکن است اخطار Brands of Tailor help (که مربوط به کپی رایت است) را دریافت کنید . شما میتوانید برای نام تجاری خود و لوگو و طراحی سایت خود از ابزار های رایگان و ساده ای که وجود دارد کمک بگیرید که در پست های دیگر به این موضوع بیشتر پرداخته ایم. این مورد یکی از مهمترین موارد اشتباهات سئو است که خیلی از افراد دچار آن شده اند و بطور کلی سایت خود را از دست داده اند .

بیشتر بخوانید :   افزایش رتبه سایت شما طبق قوانین موتور های جستجو

۳ – نادیده گرفتن شیوه های قدیمی سئو

گوگل همیشه محتویات نمایه سایت را بررسی میکند. به عنوان یک قاعده، به وبلاگهای با کیفیت کمک میکند و سایت های ضعیف را مجازات می کند.
با این حال، محتوای با کیفیت فقط به معنای یک پست وبلاگ به خوبی نوشته شده باشد. یک وبسایت باید به اندازه کافی از محتوای با کیفیت بالا داشته باشد تا یک برند در گوگل ایجاد کند .
برخی از بهترین شیوه ها در این زمینه عبارتند از:

  • ارسال منظم پست در وبلاگ
  • ارسال مطالب تازه و حذف مطالب تکراری و قدیمی
  • به روز رسانی مطالب گذشته برای به روز بودن پست ها
  • حذف بکلینک ها از نظرات
  • لینک کردن پست به پست های دیگر سایتتان
  • داشتن برنامه ریزی برای کلمات کلیدی در پست هایتان

در انتخاب کلمات کلیدی خود بسیار مراقب باشید و سعی کنید کلماتی را انتخاب کنید که شما را در مسیر اصلی نگه دارد و پست های شما را از مسیر اصلی منحرف نکند و دچار اشتباهات سئو نشوید.

۴ – نادیده گرفتن توزیع محتوا

پس از ایجاد محتوا نوبت به توزیع محتوا می آید. شما می خواهید محتوای خود را به دور و گسترده گسترش دهید و بازخورد های بیشتری دریافت کنید. در مراحل اولیه ، شما باید مطالب خود را برای افراد تاثیرگذار صنعت خود ارسال کنید تا نظرات و دیدگاه هارا در رابطه با متن خود دریافت کنید. ارسال لینک هایتان بعنوان یک مهمان در یک سایت دیگر یک راه قابل اعتماد برای به دست آوردن لینک های با کیفیت و افزایش بازخورد تجاری شما است. همچنین می توانید ترافیک بیشتری را به خود اختصاص دهید و از این رو تعداد بالقوه ای از آن را به وب سایت شما هدایت می کند .
اما همانطور که به افراد تاثیرگذاری که در جایگاه شما وجود دارند رسیدگی می کنید، این نکته را نیز باید در نظر بگیرید که به سایت های دیگر ایمیل بفرستید. اطمینان حاصل کنید که وقت خود را به افراد اشتباه ندهید و به افرادی که میدانید هیچ جوابی به شما نمیدهند پیامی ارسال نکنید چون وقت شما را میگیرد. شما می توانید از یک ابزار مانند Norbert برای یافتن ایمیل های همکاران تجاری خود استفاده کنید یا اینکه می توانید خودتان به دنبال ایمیل های همترازای خود بگردید تا بتوانید پست های خود را بطور گسترده ای توزیع کنید.
برای توزیع محتوا باید بسیار مراقب این موضوع باشید که دچار اشتباهات سئو نشوید و لینک های درست را ارسال کنید تا بک لینک های باکیفیت دریافت کنید که در پست های دیگر بیشتر به این موضوع و بک لینک ها میپردازیم

بیشتر بخوانید :   چگونه وب‌سایت خود را بیشتر در دسترس مخاطبان قرار دهیم

۵ – سرمایه گذاری در شبکه های اجتماعی را از دست ندهید

سئو فقط به وب سایت شما محدود نمی شود. سیگنال های شبکه های اجتماعی نیز بر عملکرد موتور جستجو در رتبه بندی یک سایت تاثیر می گذارد. یکی از اشتباهات سئو این است که افراد بسیاری به شبکه های اجتماعی اهمیت چندانی نمیدهند .
در ادامه مثال قبل ما از صاحب استودیو فیلادلفیا در شهر پیلاتس، وب سایت او مطمئنا با استفاده از محتوای منظم  و محتوا در سطح بالا از رتبه خوبی برخوردار خواهد بود. با این وجود ، او همچنین نیاز به حضور در رسانه های اجتماعی دارد تا نه تنها کسب و کار خود را بطور اینترنتی در بازار عرضه کند، بلکه اعتماد لازم را از گوگل نیز به دست آورد. (مدت هاست که سرمایه داران بزرگ این موضوع را مورد تحقیق قرار داده اند که آیا شبکه های اجتماعی در رتبه سایت تاثیر دارد یا خیر. اخیرا سایت Hootsuite این بحث را مورد آزمایش قرار داده است و مشخص شده است که این مورد در رتبه سایت تاثیر متقابل دارد.)
بطور مثال صاحب استودیو پیلاتس باید مشتریان خود را تشویق به لایک کردن صفحه کسب و کار خود در شبکه های اجتماعی و کامنت گذاشتن در این صفحه کند.(و در هر شبکه اجتماعی دیگر که کسب و کار خود را در آن قرار داده است)،وقتی افراد بیشتری او را در شبکه اجتماعی دنبال کنند، در نتیجه شخصیت قابل اعتمادی برای گوگل شکل میدهد به طور کلی محبوبیت در رسانه های اجتماعی منجر به توزیع گسترده ای از محتوای شما می شود ، که به نوبه خود رتبه بندی گوگل شما را پیشرفت میدهد.

۶ – آگاهی ضعیف از تغییرات سئو

شما نمیتوانید کسی را برای بهینه سازی محتوا در وب سایت خود برای موتورهای جستجو استخدام کنید و آن فرد را کاملا رها کنید و پیگیری های لازم را انجام ندهید ، زیرا سئو یک ویژگی است که الکوریتم های آن دائما در حال تغییر است.
گوگل به طور مداوم الگوریتم جستجوی خود را به روز می کند ، و برای این کار تعداد زیادی از عوامل را در نظر میگیرد ،که همه این کار ها برای ارائه اطلاعات دقیق تر و مناسب تر به مخاطبین آن سایت است . با این حال ، این ویژگی همیشه به سایت ها کمک میکند. گاهی اوقات دیده شده که این تغییر روند ها آنقدر سر سخت و دشوارانه بوده اند که سایت های کوچک و نوپا رشد کرده اند و به فروش بالا رسیده اند.
شما باید دائما در مورد الگوریتم های سئو تحقیق کنید و درصورتی که تغییری را مشاهده کریدد آن را سریعا در سایت خود اعمال کنید تا نزول نکنید.

نتیجه

همانطور که آرون دیوئل می گوید، “بعضی وقت ها سئو ممکن است یک بازی باشد که در آن بازنده باشید ” . تعدادی از متغیرهای بی حد و حصر برای ردیابی وجود دارد که، به هر حال، همه می توانند یک شبه تغییر کنند و یک شبه سایت شما نزول پیدا کند .
اما در رابطه با سئو این نکته ضروری است که حواستان به الگوریتم ها باشد و این فوکوس کردن روی نحوه تغییر عوامل سئو یک چالش برای رقابت بر سر رتبه در موتور های جستجو است. شما در این موضوع میتوانید از تیم اختصاصی سئو کمک بگیرید ولی همیشه نباید توقع نتیجه ی سریع را داشته باشید. گاهی ممکن است مقداری زمان ببرد تا سایت شما پیشرفت لازم را بکند.

تور مجازی گوگل
محمد افشار

محمد افشار

مدیر دپارتمان سئو شرکت اورینت

مشاهده پست های نویسنده

دیدگاه شما

*

code

تماس

021 65870052