افزایش رتبه سایت شما طبق قوانین موتور های جستجو

محمد افشار
زمان مطالعه : 249 دقیقه
بازدید : 135747 نفر

با الگوریتم ها پیش بروید تا افزایش رتبه سایت خود را مشاهده کنید

اگر بطور مکرر وبلاگ نویسی کنید مطمئنا این کار به افزایش کیفیت سئو شما و رتبه سایت شما کمک می کند . همیشه سعی کنید سایت خود را به یک منبع کامل برای پاسخ دادن به سوالات مشتریان خود تبدیل کنید. پست هایی از وبلاگ شما که به طور خاص از تاکتیک های پیشرفته‌ در آن ها بکار رفته باشد می توانند به افزایش رتبه سایت شما و بالا بردن بازدید های شما کمک کنند.
الگوریتم های مربوط به رتبه سایت در موتور جستجو برای بازاریابان بسیار مهم است. هنگامی که شما صفحات وب خود را در مواردی مثل سئو‌ بهینه سازی می کنید دسترسی به وب سایت خود برای افرادی که در جستجوی کلمات مرتبط با محصول و یا سرویس شما از طریق موتورهای جستجو مانند گوگل هستند، راحت‌تر می کنید.
به‌روز رسانی های زیادی که گوگل برای الگوریتم های رتبه بندی خود ارائه می دهد ، دردسر های زیادی را ایجاد کرده ولی امروزه برخی از استراتژی های ثابت مانند سئو و تخصصی نوشتن با اختلاف بالایی در صدر هستند و ما آن‌ها را در ادامه به شما آموزش می دهیم .
چگونه می توان فهمید چه استراتژی هایی بر رتبه تاثیر دارد و چه اعمالی هیچ تاثیری روی سئو ندارد و به عبارت دیگر وقت خود را به هدر داده ایم؟
سردرگمی در اینگونه مسائل برای بازاریابان دیجیتال یک مسئله معمولی است و ما می خواهیم به خارج شدن از این سردرگمی ها کمک کنیم. در این پست، ما در مورد چگونگی بهینه سازی پست های وبلاگ شما برای کلمات کلیدی مورد نظر شما، همراه با چند تاکتیک بهینه سازی دیگر که باید در نظر داشته باشید، صحبت می کنیم .
توجه داشته باشید که این لیست همه قوانین جهان را پوشش نمی دهد . در عوض ، ۱۰ فاکتور وجود دارد تا شما استراتژی سئو برای وبلاگ خود را به طور تخصصی در پیش بگیرید.

ده نکته ی مهم سئو برای افزایش رتبه سایت شما

۱ – متمرکز شدن بر یک الی دو کلمه کلیدی طولانی مرتبط با سایت و کسب و کار شما

استراتژی کلمات کلیدی در سئو در مورد گنجاندن تعداد زیادی کلمات کلیدی در پست‌های خود نیست . دقت به این مساله در سئو به این دلیل است که موتورهای جستجو stuffing کلید واژه ( یعنی کلمات کلیدی را تنها با هدف چگالی بالا در جستجوی ارگانیک ) را در نظر می‌گیرند.
همچنین برای شما خوب نیست که خواننده شما متوجه شود شما کلمه را بطور اجباری در جملات خود جا داده‌اید. به زبان دیگر شما باید تا جایی که ممکن است سعی کنید کلمه را بطور طبیعی وارد متن خود کنید. این مورد یکی از عوامل رتبه‌ بندی است که موتورهای جستجو اکنون در اولویت قرار دارند تا اطمینان حاصل کنند که شما به هدف بازدید کنندگان خود بطور کامل پاسخ می دهید . بنابراین، شما باید از کلمات کلیدی در محتوای خود به روشی استفاده کنید که خواننده احساس غیر طبیعی در رابطه با آن کلمه نداشته باشد.

یک قاعده دیگر این است که بر روی یک یا دو کلمه کلیدی در هر پست تمرکز کنید. در حالی که شما می‌توانید از چند کلید واژه در یک پست استفاده کنید، اما فوکوس را به اندازه کافی محدود نگه دارید تا به شما اجازه دهد زمان را صرف بهینه‌ سازی تنها یک یا دو کلمه کلیدی کنید.

۲ – کلمات کلیدی را در بخش‌های ویژه‌ای از پست خود قرار دهید.

حالا که یک یا دو کلمه کلیدی دارید، زمان آن رسیده که آن‌ ها را در وبلاگ خود وارد و از آن استفاده کنید. چند بخش از پست‌های خود را در نظر بگیرید تا این شرایط را در آن بخش ها پیاده کنید تا رتبه سایت خود را به سادگی افزایش دهید.
چهار مکان ضروری وجود دارد که در آن شما باید سعی کنید کلمات کلیدی خود را توصیف کنید که شامل: برچسب عنوان ، هدر ، URL و متای توضیحات میشوند .

برچسب عنوان

عنوان ( تیتر ) پست وبلاگ شما  اولین قدم در افزایش رتبه سایت شما خواهد بود ، بنابراین وجود کلید واژه در این بخش از وبلاگ حیاتی است. گوگل این “ برچسب عنوان “ را در نتیجه جستجو برای کاربران نمایش می دهد .
دقت کنید که کلید واژه را در ۶۰ کاراکتر اول عنوان خود بگنجانید، که بیشتر از ۶۰ کاراکتر جایی است که در عناوین صفحات نتایج موتور جستجو حذف می‌شود ( SERPs ). از لحاظ فنی، گوگل با عرض پیکسل اندازه‌ گیری می‌کند، نه شمارش کاراکتر.
به تازگی عرض پیکسل را برای جستجو از حدود ۵۰۰ پیکسل به ۶۰۰ پیکسل افزایش داده‌ است که به حدود ۶۰ کاراکتر می‌ رسد.
در برچسب های طولانی چگونه می شود این کار را انجام داد ؟
زمانی که یک تیتر طولانی دارید، ایده خوبی است که کلید واژه خود را در ابتدا ذکر کنید ، چون ممکن است در SERPs به سمت انتهای جمله برود ، که می‌تواند با توجه به تناسب پست های شما عوارضی را به همراه داشته باشد . در مثال زیر، ما یک عنوان طولانی داشتیم که بیش از ۶۵ کاراکتر داشت، بنابراین ما آن را با کلید واژه ای که در آن سعی داشتیم جایگذاری کنیم ، بکار بردیم که نحوه نمایشش بطور زیر است.

عنوان سئو

بدنه  و عناوین

کلیدواژه خود را با ترتیب و ساختار منظم در جملات خود قرار دهید. این به آن معنی است که کلمات کلیدی شما در پست شما وجود دارند ، اما به روش طبیعی و بدون اینکه کسی متوجه تکراری بودن آن کلمه شود.این امر اگر انجام نشود و از کلمات مناسبی استفاده نشده باشد باعث می شود که سایتتان در گذشت زمان در معرض خطر قرار بگیرد و تاوان پس دهد.
قبل از اینکه شروع به نوشتن یک پست وبلاگ جدید کنید ، احتمالا در مورد نحوه استفاده از کلمات کلیدی در پست خود فکر خواهید کرد.
این یک ایده هوشمندانه است، اما نباید همه ی تمرکز خود را روی این عمل بگذارید. اصول دیگری نیز وجود دارند که باید به آنها نیز اهمیت داده شود.
هر زمان که محتوا را ایجاد می‌کنید، تمرکز اولیه شما باید بر روی چیزی باشد که برای مخاطب شما اهمیت دارد، نه اینکه چند بار یک کلید واژه را در آن محتوا استفاده کنید. و همچنین دقت داشته باشید که متن پست شما به هر سوالی که ممکن است مشتری از شما داشته باشد پاسخ دهد . با انجام این کار محتوی وبلاگ شما بطور کاملا طبیعی بهینه سازی خواهد شد.

نشانی اینترنتی (url)

موتورهای جستجو علاوه بر موارد بالا به URL شما نیز نگاه می‌کنند تا بفهمند که محتوی پست شما درباره‌ی چیست و این مورد یکی از اولین چیزهایی است که در یک صفحه نشان داده خواهد شد. شما فرصت بزرگی برای بهینه‌ سازی نشانی‌ های اینترنتی‌ تان در هر پست دارید، همان طور که هر پست بر روی نشانی اینترنتی منحصر به فرد خود ساخته میشود – بنابراین اطمینان حاصل کنید که تمام کلمات کلیدی را در آن بگنجانید.

بیشتر بخوانید :   آموزش سئو و نحوه استفاده از آن

در مثال زیر، ما نشانی اینترنتی را با استفاده از کلمات کلیدی ایجاد کردیم که در آن ما در تلاشیم تا آن‌ را با کلمه کلیدی “email marketing examples” طبقه‌بندی کنیم :

URL

متای توضیحات

بعدا در این پست، کمی بیشتر به سراغ متای توضیحات خواهیم رفت. متای توضیحات یعنی تقریبا خلاصه ای از متن شما که برای خوانندگان نمایش داده می شود به این ترتیب می‌توانید از عبارات بلند استفاده کنید ، بنابراین گوگل و مخاطبین تان در مورد محتوای پست شما مطلع می شوند.

۳ – دقت کنید که وبلاگتان برای همه وسایل الکترونیکی خوانا و روان است

آیا می‌دانستید که افراد بیشتری از تلفن‌های همراه خود نسبت به رایانه استفاده می‌کنند ؟
وبرای تمام تحقیقات جستجوی ارزشمند در مورد تلفن همراه، گوگل اول نتایج روان و خوانا را نمایش می‌دهد.گوگل به شدت طرفدار وب سایت‌هایی است که برای همه نسخه ها از جمله رایانه و تلفن همراه خوانا و روان باشند . از زمانی که گوگل در آوریل ۲۰۱۵ الگوریتم “Penguin” خود را به روز رسانی کرد ، صادق بوده‌  و روی افزایش رتبه سایت تاثیر داشته است.
( HubSpot ) : خیالتان راحت باشد . تمام سایت های ایجاد شده بر روی پلتفرم HubSpot’s به طور خودکار با دستگاه‌های تلفن همراه سازگار می شوند .

در اینجا سوالی مطرح میشود که چگونه در طراحی وبسایت خود ، نسخه موبایل و ریسپانسیو را نیز اضافه کنیم؟ با استفاده از “responsive design“ ، وب سایت‌ هایی که به موبایل پاسخگو هستند اجازه می‌دهند که صفحات بلاگ تنها با یک URL یک نسخه برای رایانه و یک نسخه برای تلفن همراه داشته باشند .این مسئله کمک زیادی به سئو می کند چون باعث می شود تمام بازخورد برای یک سایت باشد تا اینکه در چند url پراکنده باشند.
در نتیجه ، شما قدرت سئو را متمرکز خواهید کرد و به گوگل کمک می‌کنید تا به راحتی ارزش پست های شمارا تشخیص دهد و سایتتان را براساس آن رتبه‌ بندی کند .
نکته: آنچه که در رابطه با افزایش رتبه سایت حائز اهمیت است این است که همیشه دقت کنید که با اطلاع رسانی در سایتتان تغییرات خود را ایجاد کنید.

۴ – متای توضیحات را بنویسید و سعی کنید از حداکثر کاراکتر های مجاز آن استفاده کنید

برای یادآوری ، متای توضیحات متنی اضافه است که در SERPs به نمایش در می‌آید که به خوانندگان اجازه می‌دهد تا بدانند سایت در رابطه با چه موضوعی است. متای توضیحات برای کاربران موضوع درون سایت را مشخص می کند تا به آنها به نتیجه گیری درباره مشاهده یا رد کردن سایت کمک می کند. پس همیشه سعی کنید بهترین توضیحات را در متای توضیحات به نمایش بگذارید.
حداکثر طول متای توضیحات ۳۰۰ کاراکتر است که جدیدا به این مقدار افزایش پیدا کرده است و اطلاعات بیشتری را برای آنها به نمایش می گذارد.
بنابراین، علاوه بر خوانا بودن ( جذاب و مرتبط )، meta باید شامل کلیدواژه هایی باشد که شما سعی دارید آن را برای مخاطب خود توصیف کنید.
در مثال بالا، ما به دنبال “ خبرنامه های اینترنتی “ گشته ایم، که در متای توضیحات، به خوانندگان کمک می‌کند تا ارتباط بین هدف جستجو و سایت را متوجه شوند و تصمیم گیری کنند. همچنین اصطلاح “ خبرنامه های اینترنتی “ را برجسته کرده است، و اشاره دارد که تعداد دفعاتی که این کلمه در متای توضیحات بکار رفته است برای شما واضح تر باشد و کلمه مورد نظر برجسته تر از سایر کلمات به نمایش گذاشته می شود.
توجه: امروزه، تضمین نمی‌شود که متای توضیحات شما همیشه نمایش داده شود گاهی اوقات اگر گوگل آن کلمه مورد جستجو را بخش های از متن وبلاگ شما پیدا کند همان بخش از متنتان را برای کاربر به نمایش می گذارد . پس همیشه در هر گوشه از متنتان باید بطور عالی توصیفی نوشته باشید که مخاطبین را جذب سایتتان کند  و باعث افزایش رتبه سایت شما شود.

بگذارید مثالی دیگر به شما نشان دهم. در زیر دو نمونه از جشت و جو را برای شما به نمایش دراوردیم.در مثال اول دو کلمه را از هم جدا نوشته ایم و در مثال دوم دو کلمه را بهم چسبانده ایم. شاید برایتان جالب باشد که کاملا نتایج جداگانه ای در گوگل SERPs به نمایش داده می شود توضیحات متا:
۱ – در این مثال ما عبارت “no index no follow”را جستجو کرده ایم:

۲ – در این مثال ما همان عبارت قبل را بصورت “noindex nofollow” جستجو کرده ایم که موتور جستجو هم دقیقا طبق عبارت نتایج متفاوتی را به نمایش گذاشته است:

در حالی که برای این موضوع کار زیادی نمیتوان انجام داد ولی شما با بهینه سازی متن و ایجاد بهترین متای توضیحات می توانید از این مسئله مطمئن باشید که گوگل قسمت های خوبی را بنمایش می گذارد. با ایجاد محتوای مناسب برای خواننده و با گنجاندن کلمات کلیدی بطور طبیعی در آن ، شما این کار را برای گوگل آسان‌تر خواهید کرد و ثابت می کنید که تناسب سایتتان را حفظ کرده اید.

۵ – متن Alt تصاویر را بهینه‌سازی کنید

پست‌های وبلاگ شما نباید تنها حاوی متن باشند باید شامل تصاویری باشند که به توضیح محتوی شما کمک می‌کنند . اما موتورهای جستجو فقط به دنبال تصاویر هم نیستند در عوض , آن‌ها به دنبال تصاویر با متن alt هستند .
از آنجا که موتورهای جستجو قادر به دیدن “ تصاویر به همان روشی که انسان‌ها می‌توانند ببینند “نیستند ,پس یک متن اصلی برای هر عکس وجود دارد که تصویر را برای موتور جستجو توصیف می کند. و حتی باعث افزایش رتبه سایت و رتبه عکس در قسمت تصاوری گوگل می شود . متن alt  توصیف بیشتر نیز مورد استفاده قرار می گیرد. بصورتی که اگر تصویرتان برای کسی نمایش داده نشود یا غیر قابل دسترس باشد آن فرد با دیدن متن alt تصویر تا حدودی به محتویات درون عکس پی میبرد
اضافه کردن کلمات کلیدی به متن alt عکستان ممکن است جزئی به نظر برسد و به اندازه موارد دیگر در افزایش رتبه سایت تاثیر نداشته باشد . اما ارزشش را دارد که اسم “Img۲۳۴۵” به یک اسم دقیق و توصیفی مانند “ توله‌سگ‌ها – در سبد-بازی-میکنند “ تغییر نام دهد .

اسپات کاربران : پنل سئو تشخیص خواهد داد که آیا شما تصاویر خود را بهینه‌ سازی کرده‌اید یا خیر . اگرچه این عناصر به اندازه برخی بهینه‌ سازی‌ های دیگر مهم نیستند , اما همان مقدار کم نیز ضروری است.

بیشتر بخوانید :   ترفند های اینستاگرام برای محبوبیت در کمترین زمان

۶ -از برچسب های مشابه استفاده نکنید

برچسب‌ ها می‌توانند به سازمان دهی محتوای وبلاگ شما کمک کنند , اما اگر بیش از حد از آن‌ها استفاده کنید می‌توانند مضر باشند . اگر برچسب‌های مشابه زیادی استفاده کنید از طرف موتور های جستجو برای داشتن محتوای تکراری جریمه می شوید .
به این شکل فکر کنید : وقتی یک برچسب ایجاد می‌کنید , یک صفحه سایت جدید ایجاد می‌کنید که محتوای آن از آن برچسب‌هایی که مشخص کرده اید تعریف می شود . اگر از برچسب‌ های مشابه به مقدار زیادی استفاده کنید ,از دید موتور های جستجو به نظر می‌رسد که انگار چندین بار محتوا را در سایت خود قرار داده اید. سعی کنید کلمات کلیدی متفاوتی را برچسب کنید که دیگر نگران این موضوع نباشید.

۷ – از url هایی استفاده کنید که برای کاربرانتان دوست داشتنی تر باشد

ساختار url صفحات وب ( که با url های شما متفاوت هستند ) باید برای بازدیدکنندگان شما قابل فهم باشد که ساختار وب سایت شما و محتوای آن‌ها را درک کنند . موتورهای جستجو بیشتر به سایت هایی علاقه دارند که محتوا ی خود را برای کاربرانشان مشخص می کنند و واضح تر و قابل درک تر است .
به این ترتیب , ساختار نشانی اینترنتی به عنوان یک سیستم طبقه‌ بندی برای خوانندگان عمل می‌کند و به آن‌ها اجازه می‌ دهد بدانند که در کجا هستند و چگونه به صفحات سایت جدید دسترسی پیدا کنند .راهی که کاربران و جستجو گران به بخش‌ های مختلف وبلاگ یا وب سایت شما دسترسی خواهند داشت .

۸ – در صورت امکان از لینک های داخلی استفاده کنید

لینک های ورودی داخلی به موتور های جستجو برای پیدا کردن تناسب در محتوی شما کمک می کند .همین مساله برای ارتباط داخلی در صفحات دیگر وب سایتتان نیز صادق است . اگر درباره موضوعی نوشته اید که  در پست دیگری نیز در وبلاگ خود نوشته اید این دو صفحه را به یکدیگر لینک دهید تا افزایش رتبه سایت خود را تسریع بدهید .
ممکن است متوجه شده‌ باشید که من این کار را از همان وال در این پست در مکان هایی که فکر می‌کردم برای شما مفید باشد انجام داده‌ام .این امر نه تنها به ارتباط داخلی کمک می‌کند بلکه باعث می شود بازدیدکنندگان را بر روی وب سایت خود نگه دارید , و همچنین صفحات دیگر شما نیز بازخورد بیشتری پیدا کند .
HubSpot : بخش سئو به طور خودکار پیشنهاد اتصال به سایر لینک های داخلی به وب سایت شما را می‌دهد . به آن به چشم یک راه‌ حل برای سئو نگاه کنید چون در  عین حال به بازدیدکنندگان شما کمک می‌کند تا اطلاعات بیشتری از محتوای شما دریافت کنند .

اگر به دنبال لینک‌ های داخلی بیشتر برای افزودن به پست خود هستید اما مطمئن نیستید کدام یک از آن‌ها به یکدیگر مرتبط هستند , می‌توانید روی گزینه ی “Explore some internal links you might use in this post” کلیک کنید .

۹ – از کنسول Google’s Search استفاده کنید .

کنسول جستجوی گوگل رایگان است و حاوی بخشی به نام گزارش Analytics Search است . این گزارش به شما کمک می‌کند که از تعداد کلیک های روی وب سایت خود و قسمت هایی که بیشترین مشاهده را داشته اند مطلع شوید. یاد بگیرید چطور می‌توانید با خواندن این پست وبلاگ که توسط همکار من نوشته شده است و چک کردن آن توسط Google’s Search به بهبود آن کمک کنید.
اگر شما علاقه‌ مند به بهتر کردن  پست‌ های وبلاگ خود برای افزایش رتبه سایت خود هستید (مانند ما که از ۲۰۱۵ این کار را انجام داده ایم), این ابزار می‌تواند به شناسایی کمبود های سایتتان کمک کند .

بسیاری از بازاریابان برای بهینه‌ سازی پست های وبلاگ خود در زمان کوتاه بسیار تلاش می‌کنند .واقعیت این است که پست‌های وبلاگ شما فورا رتبه‌ بندی نخواهند شد .رسیدن به رده های بالا و افزایش رتبه سایت شما مقداری زمان می‌برد . اما وقتی شما پست‌ های وبلاگ خود را به طور مرتب منتشر می‌کنید و به طور مداوم آن‌ها را  بهینه کنید و در عین حال تمام قواعد را در نظر گرفته باشید از طرف موتور های جستجو گر به شما بعنوان پاداش رتبه بالا و دسترسی طولانی مدت داده می شود .

۱۰ – از topic clusters استفاده کنید .

همانطور که بیشتر بلاگ ها در حال حاضر سازماندهی شده‌ اند ( از وبلاگ خود ما  گرفته تا برخی از وبلاگ های دیگر) و وبلاگ نویسان و سئو کاران برای ایجاد پست‌ های وبلاگ شخصی برای کلمات کلیدی خاص تلاش می کنند.نتیجه اش فقط بی نظمی است , و برای کاربران سخت شده است تا اطلاعات دقیقی که نیاز دارند را پیدا کند . بهترین راه این است که از یک کلمه کلیدی چندین پست قرار دهید که در همه آنها قوانین رعایت شده باشد . در این صورت شما و بقیه افراد برای افزایش رتبه سایت و بالا رفتن رنکینگ خود رقابت میکنید.
در این جا چیزی معماری بلاگ ما به نمایش گذاشته شده است. که همانطور که مشاهده می کنید استراتژی مقداری قدیمی است ولی بسیار کاربردی است.

در این روش شما باید سعی کنید پراکندگی مطلب هایتان را در یک حوزه حفظ کنید و تمام پست هایتان را به یکدیگر لینک کنید تا سایتی یکپارچه و خوشه ای (بهم مرتبط) داشته باشید
این مدل  برای سازماندهی و پیوند صفحاتتان به یکدیگر برای کمک کردن تمام صفحات پست هایتان به سایت شما در افزایش رتبه سایت شما است و  یافتن اطلاعات در سایت شما را آسان‌تر می کند. این معماری متشکل از سه بخش است : محتوای ستونی, محتوای خوشه‌ای , و هایپر لینک‌ها :

مدل سئو با استفاده از شمایل‌ها برای محتوای ستون , محتوای خوشه‌ای , و هایپر لینک‌ها (pillar content, cluster content, and hyperlinks)
ما انتظار نداریم که شما هر کدام از این تجارب سئو را در استراتژی محتوای خود درنظر بگیرید . اما همانطور که وب سایت شما رشد می‌کند , اهداف شما در موتورهای جستجو نیز بهتر می شوند و بهینه سازی ایده آلی رخ می دهد. سپس می‌توانید یک ساختمان لینک را پیشه قرار دهید تا وب سایت‌ های دیگر که مرتبط با مطلبتان هستند را پیدا کنید و به وبلاگ خود لینک دهید .
هنگامی که اهداف و نیت ایده‌آل خوانندگان خود را شناسایی کردید , در مسیر درست قرار خواهید گرفت تا به شکلی ارگانیک به مطلب های مفیدی که همیشه به آن‌ها مربوط است بپردازید .

 

تور مجازی گوگل

محمد افشار

مدیر دپارتمان سئو شرکت اورینت

مشاهده پست های نویسنده

دیدگاه شما

*

code

تماس

021 65870052