نحوه استفاده از ابزار GTMetrix برای بهبود عملکرد وب سایت

محمد افشار
زمان مطالعه : 56 دقیقه
بازدید : 140128 نفر

استفاده از این ابزار کاملا رایگان است و عملکردش به این گونه است که سرعت سایت شما را با استفاده از ابزار سرعت سنج گوگل و YSlow تجزیه و تحلیل می کند. GTMetrix پس از انجام این تجزیه و تحلیل ها سرعت سایتتان را در قالب یک نمره بندی به شما ارائه میدهد و توصیه های عملی در مورد چگونگی رفع آنها را به شما ارائه می دهد. در این مقاله ما به شما نحوه استفاده از افزونه GTMetrix برای بهبود سرعت عملکرد سایتتان را نشان خواهیم داد.

اگر چه عنوان این مقاله نحوه استفاده از GTMetrix است ولی شما همیشه لازم نیست از آن استفاده کنید. مزیت استفاده از افزونه GTMetrix برای وردپرس این است که به شما اجازه می دهد تا تجزیه و تحلیل را از طریق ابزار وردپرس خود انجام دهید. همچنین به شما اجازه می دهد تا گزارش های روزانه، هفتگی یا ماهانه را مشاهده کنید. این ابزار به شما این دسترسی را میدهد تا مشکلات و نمرات سایت خود را از بخش مدیریت مشاهده کنید و تغییرات لازم را اعمال کنید و با توجه به رایگان بودن این ابزار شما می بایست در این ابزار ثبت نام کنید تا قادر به استفاده کردن از آن باشید . API حساب رایگان بوده و شما محدود به گرفتن گزارش های محدودی در طول روز هستید .
برای کسانی که نمیخواهند از این ابزار بعنوان یک افزونه استفاده کنند، می توانند با استفاده از وب سایت GTMetrix بطور دائم از نسخه وب این ابزار استفاده کنید. همچنین شما می توانید GTMetrix Bookmarklet را در مرورگرهای Firefox، Chrome، Safari یا Internet Explorer خود اضافه کنید.

بیشتر بخوانید :   بهینه سازی GTMetrix

آموزش تصویری GTMetrix

مشترک شدن در WPBeginner

GTMetrix چگونه به شما کمک می کند تا عملکرد سایت خود را در WordPress بهبود بخشید ؟ در گزارش دقیق این ابزار شما میتوانید متوجه شوید که بطور کامل سایت شما به چه چیزی نیاز دارید و یا چه ویژگی هایی را کم دارد ،و گزارش های این ابزار بشکل زیر است :

گزارش gt metrix

اگر دقت کنید متوجه می شوید، سایت دارای دو درجه جداگانه است.درجه ی A که سرعت سایت شما است عدد ۹۵٪ را نشان میدهد و B که ۸۷٪ است YSlow سایت شما بوده که یک ابزار مانند GTMetrix ولی زیر نظر یاهو است که در GTMetrix سرعت ساییتان را از طریق آن ابزرا نیز بررسی میکند . اگر امتیاز YSlow شما پایین باشد، احتمالا این بدان معنی است که سیستم YSlow به اندازه کافی هوشمند نیست. این ابزار نمی توانند CDN سایت شما را شناسایی کنند. شما باید در تنظیمات کاربر خود وارد شوید تا CDN ها را برای گوگل تعریف کنید تا طور خودکار آن را تشخیص دهد. همانطور که می توانید در گزارش مشاهده کنید، GTMetrix تمام ویژگی های سایتتان را طبق اولویت بندی مرتب کرده و همه اطلاعات سایت را طبق بالاترین رده ها که منظور ۱۰۰ درصد است بررسی میکند. این بهینه سازی ها درمورد سایت خودمان بود. بهترین بخش این ابزار آن جایی است که شما بر روی زبانه ها کلیک می کنید و به شما می گوید دقیقا کدام یک از تصاویر باید بهینه سازی شود و چه اندازه می توانید حجم آن را کاهش دهید تا سئو سایت شما پیشرفت کند. از همه مهمتر،به شما دسترسی میدهد تا بهینه ساز شده ی تصاویر خود را ببینید . تنها کاری که باید انجام دهید این است که بر روی تصویر بهینه شده راست کلیک کرده و آن را ذخیره کنید . GTMetrix برای این کار در خدمت شماست.
این توضیحات فقط یک مثال است. هر برگه یک گزینه کوچک دارد که نوشته شده “این چه معنایی دارد چیست؟” اگر بر روی آن کلیک کنید، به شما اطلاعات کامل در مورد هر یک از ابزار را به شما می گوید.

بیشتر بخوانید :   اشتباهات سئو که کسب و کار استارتاپ ها را تحت تاثیر قرار میدهد

gtmetrix چیست

این ابزار گوگل برای کسانی است که به دنبال بهینه سازی سایت خود هستند. به جای دانلود برنامه افزودنی YSlow یا رفتن به ابزار Google Webmaster برای دریافت کارنامه سرعت صفحه، شما می توانید این کار را از طریق GTMetrix انجام دهید. مهمتر از همه ، این است که این ابزار یک افزونه GTMetrix وردپرس دارد که برای همگان قابل استفاده است .

افکار و نظرات خود را راجع به ورد پرس در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید .

با اورینت همراه باشید تا همیشه در بالاترین نقطه خود را مشاهده کنید و پیشرفت خود را بطور روزافزون زیرنظر بگیرید .

تور مجازی گوگل

محمد افشار

مدیر دپارتمان سئو شرکت اورینت

مشاهده پست های نویسنده

دیدگاه شما

*

code

تماس

021 65870052