چگونه در رتبه بالاتری در Google Maps قرار بگیریم ؟

سجاد عزیزی
زمان مطالعه : 87 دقیقه
بازدید : 144610 نفر
تاکتیک های برتر برای اینکه چگونه در رتبه بالاتری در گوگل مپس Google Maps قرار بگیریم

یکی از راه هایی که به وسیله ی آن می توان آمار بازدید را بیشتر و دیده شدن در چشم مخاطبان را بهتر ساخت، بهتر کردن سئو گوگل مپس است. در این مقاله به بررسی ۷ تاکتیک مفید برای بهبود سئوی گوگل مپس تان می پردازیم.

google my business

سئوی Google Maps

۱-کلمات کلیدی اصلی خود را در نام تجاری GMB) Google My Business) قرار دهید .

این یک عامل نسبتا مهم و قابل توجه در هنگام ارتقاء رتبه بندی کسب و کار شما در Google Maps شماست. بعضی از مردم فکر می کنند این موضوع دلیل آن است که مردم می توانند شرکت اطراف خود را پیدا کنند. به عنوان مثال، زمانی که کسی «شرکت سقف سازی جو در سان دیگو» را تایپ می کند ، احتمالا قبلا می داند که می خواهد به جو برسد و به دنبال اطلاعات بیشتر یا وب سایت آن است.

اکنون ممکن است به فکر افتاده باشید، که آیا این کار سازگاری NAP(نام، آدرس و شماره تلفن) من را نابود نمی کند؟ بله، این کار را خواهد کرد، اما اگر هماهنگی NAP شما در حال حاضر عالی نیست و شما به طور عالی در رتبه های خوب قرار نمیگیرید ، در اکثر اوقات انجام این کار ارزش آن را دارد. شما هم چنین این قابلیت را دارید که بتوانید تمام اطلاعات NAP خود را به نام جدید کسب و کار با کلمه کلیدی متمرکز تغییر دهید و تمام مزایای ممکن را به اطلاعات خود اضافه کنید.

 

۲- اطمینان حاصل کنید که دسته یا همان کتگوری های شما درست هستند

گاهی اوقات، دسته های GMB ممکن است کاملا مناسب هر کسب و کار نباشند. اطمینان حاصل کنید که کتگوری اولیه شما با واژه کلیدی اصلی که سعی دارید برای آن در جایگاه بالای نتایج قرار بگیرید، منطبق و به اندازه کافی نزدیک باشد. یک راه خوب برای انجام این کار این است که کلید واژه اصلی خود را به همراه نامهای مختلف شهرهای بزرگ در گوگل تایپ کنید و آن هایی که دارای بیشترین رتبه بندی هستند را کپی کنید. همچنین اطمینان حاصل کنید که دسته های ثانویه با دسته های مرتبط را به دقت انتخاب می کنید. این کار می تواند باعث افزایش تاثیر شما برای دیده شدن برای سایر کلمات کلیدی بشود.

بیشتر بخوانید :   استراتژی لینک‌سازی در ۶ گام

 

۳- ایجاد citation های مرتبط محلی

جنبه بزرگی از سئو محلی شامل ساختن ارتباط محلی از طریق بهینه سازی on-page و off-page است. برای off-page ، یک راه برای انجام این کار این است که citationهای محلی ایجاد کنید. یک مثال از استناد محلی، یک وب سایت اتاق بازرگانی محلی خواهد بود. شما می توانید این citationها را با لینک دادن به آن ها از سایت خود، گذراندن آن ها از ابزار تست مخاطب پسندی گوگل Google برای موبایل و یا ارسال آنها به سرویس نمایه سازی بهبود ببخشید. به یاد داشته باشید که آنها برای سئو بسیار کم ارزش هستند اگر آن ها توسط گوگل فهرست بندی نشوند.

۴- On-page خود را درست کنید

On-page یک عامل بسیار مهم در سئو و تلاش برای کسب جایگاه و رتبه ای بالاتر در گوگل مپس Google Maps است، و این چیزی است که شرکت های محلی نادیده می گیرند.

  • اهمیت UI / UX سایت  

در سال ۲۰۱۸ وبسایت شما باید به راحتی بر روی تلفن همراه بالا بیاید و اجرا شود و سرعت بارگیری باید به اندازه کافی سریع باشد تا در گوگل مپس Google Maps و جستجو ها در جایگاه بالاتر قرار بگیرد. وقتی مردم به دنبال کسب و کار های اطراف خود می گردند، معمولا از دستگاه های تلفن همراه خود استفاده می کنند. ما در دنیای تلفن های همراه هستیم، بنابراین یک طراحی سازگار با موبایل و با سرعت بارگذاری بالا، می تواند مزایای زیادی جهت داشتن بهتر رتبه بندی مستقیم و همچنین مزیت های غیر مستقیم داشته باشد، بطوری که باعث کاهش میزان نرخ بانس و افزایش کانورشن می شود.
محتوای موجود در صفحه لندینگ (landing page) متصل به لیست گوگل مپس Google Maps شما، باید معتبر باشد، حداقل حاوی ۱۰۰۰ کلمه و تصاویر مرتبط باشد. همچنین باید حداقل یک پیوند یا لینک خارجی به یک وبسایت معتبر همراه با پیوندهای داخلی متناسب با متن داشته باشد. این لینک ها باید دقیق و متناسب با کلمات کلیدی اصلی که می خواهید برای آن ها در رتبه های بالا قرار بگیرید باشند.

 

سیگنال شبکه های اجتماعی

۵- دریافت سیگنال های اجتماعی

سیگنال های اجتماعی در سال ۲۰۱۸ برای کسب جایگاه بالاتر در گوگل مپس Google Maps و همچنین نتایج جستجوهای گوگل ، اهمیت بیشتری دارند. سیگنال های اجتماعی همان به اشتراک گذاشته شدن سایت شما ،تعداد لایک های شما و ظاهر کلی سایت شما در رسانه های اجتماعی از دید موتورهای جستجوگر است.
شما می توانیداین سیگنال ها را با خرید یک سرویس سیگنال های اجتماعی ، یا با اجرای یک تبلیغ ساده در رسانه های اجتماعی یا با تبلیغ لینک شرکت خود به دست آورید. همچنین این کار، به شما ترافیک بیشتری در منطقه ای که حضور دارید می دهد، که این موضوع باعث بهبود یکی از عوامل رتبه بندی است و ممکن است شما بعضی مشتریان بالقوه را از این طریق بدست آورید.

بیشتر بخوانید :   آموزش سئوی وردپرس

ثبت review در گوگل

۶- امتیاز یا ستاره(reviews) بیشتر و بهتری دریافت کنید!

بررسی ها نشان می دهد که دریافت بیشتر امتیاز یا ستاره در نظرسنجی درباره سایت شما، می تواند به شما در داشتن جایگاه بهتر در گوگل کمک شایانی کند و میزان کلیک بر روی سایتتان را بهبود ببخشد. اگر شما در مورد این موضوع به دنبال چاره هستید ، ورود و قرار گرفتن در نقشه فقط اولین قدم است. شما در ادامه باید جذاب ترین کسب و کار موجود در آن باشید تا کلیک و تماس قابل توجهی دریفت کنید. شایان ذکز است که رفتار کاربر و نرخ کلیک شدن، عوامل بسیار مهمی هستند که گوگل Google بر اساس آن تصمیم می گیرد که چه سایتی در چه جایگاهی قرار بگیرد.

اگر تصمیم دارید که از مشتری های قبلی خود برای سرویسی که به آن ها ارائه شده درخواست امتیاز دادن به سایتتان را کنید، سعی کنید این کار را در حجم کم و زمان کوتاهی انجام دهید تا باعث مزاحمت یا تاثیر بد در مشتریانتان نشوید، و تلاش کنید که حجم این امتیاز دادن ها به طور غیر متعارفی زیاد نباشد، مخصوصا اگر حضور شما در لیست نتایج در نقشه کمتر از ۶ ماه است، چون این امر برای گوگل Google غیر طبیعی جلوه می کند.

 

با یادآوری اینکه چقدر حضور موثر در گوگل مپس Google Maps می تواند باعث بهبود وضعیت سایت و کسب و کار شما بشود به سراغ تعدادی از روش هایی که می توانست به شما در داشتن جایگاه بهتری در لیست نتایج کمک کند، رفتیم و با بررسی هر یک بطور کاملا دقیق، به شما میزان تاثیر هر یک را متذکر شدیم.

تور مجازی گوگل

سجاد عزیزی

مشاور کسب و کار اینترنتی

مشاهده پست های نویسنده

دیدگاه شما

*

code

تماس

021 65870052