سرویس تبلیغات گوگل را بهتر بشناسیم !

سجاد عزیزی
زمان مطالعه : 163 دقیقه
بازدید : 143426 نفر

گوگل ادوردز Google AdWords  چیست؟

گوگل ادوردز  Google AdWords سیستم تبلیغاتی گوگل است که در آن تبلیغ کنندگان کمپین های تبلیغاتی خود را با پرداخت هزینه به صورت مناقصه ای برای کلمات کلیدی ، ایجاد می کنند. در نتیجه تبلیغات ایجاد شده توسط این تبلیغ کنندگان در نتایج جستجوی گوگل برای این کلمات کلیدی ظاهر می شود. این سیستم بر مبنای پرداخت به ازای کلیک (ppc-pay per click)  می باشد و درواقع از آنجا که تبلیغ کنندگان برای دریافت این کلیک ها هزینه پرداخت می کنند،درامد زایی گوگل هم از نتایج جستجو در این موتور جستجو می باشد.

تبلیغات گوگل AdWords یک مدل تبلیغاتی مبتنی بر مزایده است. این مزایده فرایندی است که با هر جستجوی Google اتفاق می افتد تا تصمیم بگیرد که چه تبلیغی برای جستجوی آن کلیدواژه خاص ظاهر شود و در چه جایگاهی از تبلیغات گوگل قرار بگیرد.

هر بار که یک آگهی AdWords واجد شرایط برای جستجو می شود، از طریق مزایده این تبلیغ نمایش می گیرد. این مزایده تعیین می کند که آگهی نشان داده شود یا نه و در کدام جایگاه تبلیغاتی گوگل نمایش داده شود.

 

این مزایده چگونه کار میکند؟

هنگامی که کسی کلماتی را در گوگل جستجو می کند، سیستم AdWords تمامی آگهی هایی را که با کلمات کلیدی این جستجو مطابقت دارند را تشخیص می دهد. از میان این آگهی های تبلیغاتی، سیستم آگهی هایی که غیر معتبر باشند مانند تبلیغاتی که یک کشور دیگر را هدف قرار میدهند یا تایید نشده اند را کنار می گذارد. از آگهی های باقی مانده، تنها تبلیغاتی که در رتبه بندی جایگاه مناسبی دارند نشان داده می شوند. این رتبه آگهی های تبلیغاتی بر اساس فاکتور هایی مثل bid یا همان هزینه کلیکی که شما در مزایده پیشنهاد داده اید و نیز کیفیت تبلیغات شما، تاثیر گذاری این آگهی روی کاربران گوگل و نرخ کلیک این آگهی تعیین می شود.

چگونه گوگل تعیین می کند هر آگهی تبلیغاتی کجا نمایش داده شود؟

از آنجا که فرآیند مزایده برای هر جستجو در Google تکرار می شود، هر مزایده می تواند به طور بالقوه نتایج مختلفی داشته باشد که بسته به رقابت در آن لحظه باشد.

موقعیت واقعی آگهی شما با رتبه بندی آگهی شما تعیین می شود. بالاترین سطح آگهی رتبه اول را میان  آگهی های تبلیغاتی تصاحب می کند. هزینه واقعی برای هر کلیک شما براساس هزینه کلیک آگهی تبلیغاتی با بالاترین رتبه بعد از آگهی تبلیغاتی شما تعیین می شود.

 تبلیغات در گوگل

هدف گذاری

Google AdWords دارای دو نوع هدف گذاری اصلی می باشد: هدف قرار دادن جستجو و هدف قرار دادن نمایش است. هدف گذاری جستجویی بر اساس مدل کلمات کلیدی که توضیح داده شد می باشد. هدف گذاری نمایش بخشی از شبکه گوگل است. شبکه Google Display شامل گروهی از بیش از یک میلیون وب سایت، ویدئو و اپلیکیشن است که در آنها تبلیغات شما ظاهر می شود. توجه داشته باشید که تنظیمات پیش فرض برای یک کمپین جدید در گوگل«جستجو و نمایش انتخاب» است که هدف قرار دادن جستجو و نمایش را باهم ترکیب می کند. این گزینه ممکن است ارزشمند باشد، هنگامی که زمان کمتری برای تنظیم کمپین ها دارید. اما دقت کنید اگر تازه شروع به کار با AdWords  نموده اید این مورد می تواند تجزیه و تحلیل نتایج تبلیغات را برای شما دشوار سازد.

 

اثربخشی تبلیغات Google

“چرا از AdWords استفاده میکنید” و “آیا Google AdWords کار میکند؟” کلمات کلیدی کلیدی مورد جستجو در گوگل هستند، که نشان می دهد که تعداد زیادی از بازاریابان و صاحبان کسب و کار وجود دارد که در مورد Google AdWords شنیده اند اما مطمئن نیستند که آیا و چگونه می توانند این تبلیغات برای آنها مفید باشد. ما اعتقاد داریم که AdWords می تواند برای تقریبا هر نوع کسب و کاری کار کند و مفید باشد. استفاده از AdWords (یا هر پلت فرم PPC) نیاز به زمان و پول دارد، اما هزاران کسب و کار متوجه شده اند که  این صرف وقت و پول کار سودمندی برای  آنها بوده است، زیرا AdWords سود سرمایه گذاری قابل اندازه گیری ای را ارائه می دهد. در ادامه این مقاله به لزوم استفاده از adwords خواهیم پرداخت.

 

البته که ما اصلا از حذف سایر فعالیت های بازاریابی برای استفاده کردن از تبلیغات ادوردز حمایت نمی کنیم. همانطور که همیشه توصیه می کنیم تعادل سالم کانال های بازاریابی، از جمله جستجوی ارگانی ، بازاریابی ایمیل، رویدادها، رسانه های اجتماعی و سایر منابع استفاده کنید. چگونگی اختصاص بودجه بازاریابی به هر کدام از کانال ها بستگی دارد که هر کدام به چه میزان برای کسب و کار شما موثر می باشد.

بیشتر بخوانید :   مزایای تبلیغات در گوگل

 

چرا نبلیغات در گوگل

در اینجا به ۸ دلیل مهم برای استفاده از Google AdWords می پردازیم:

 

 

  1. Google AdWords مقیاس پذیر است

یکی از سخت ترین چالش ها برای هر بازاریاب یافتن منابع lead است که به مقیاس تبلیغات معنی می دهد، به این صورت که، پنج برابر تلاش بیشتر برای دستیابی به پنج برابر lead نیاز نیست. Google AdWords بسیار مقیاس پذیر است، به همین دلیل است که برخی از کسب و کارها در تبلیغات AdWords میلیون ها دلار در سال صرف می کنند. اگر شما یک کمپین AdWords ایجاد کنید که در نرخ سودآوری کانورت  (convert) میشود، هیچ دلیلی وجود ندارد که هزینه های مربوط به آن کمپین را محدود کنید. شما می توانید بودجه خود را افزایش دهید و منافع خود را افزایش دهید و درآمد حاصل از تبلیغاتتان افزایش یابد. این امر باعث می شود که AdWords برای کسب و کارهایی که نیازمند تولید lead زیادی هستند، موثر باشد.

 

  1. Google AdWords قابل سنجش است

در مقایسه با کانال های بازاریابی سنتی مانند تبلیغات تلویزیونی و مجله، نتایج حاصل از بازاریابی آنلاین بسیار قابل سنجش است و    AdWords کلیکی یکی از قابل سنجش ترین کانال های آنلاین است. سنجش دقیق در جستجوگرها دشوار است زیرا همیشه برای شما قابل تشخیص نخواهد بود که که چه اقداماتی باعث افزایش یا کاهش رتبه بندی شده است. تبلیغات در رسانه های اجتماعی را برای اندازه گیری و سنجش می توان به همان اندازه دشوار است. در مقابل، AdWords شفاف تر است، بسیاری از معیارهای PPC را به شما ارائه میدهد که به شما اجازه می دهد در سطح جزئی بررسی کید که چه چیزی برای کسب و کار شما مفید است و چه چیزی نیست. شما به سرعت می توانید تعیین کنید که آیا کمپین های شما باعث اتلاف سرمایه گذاری شما میباشد یا سودآوری مطلوب را ارائه میدهد.

 

  1. Google AdWords انعطاف پذیر است

AdWords دارای تنوع گزینه ها برای شما است. شما می توانید کمپین ها و تبلیغات خود را به تناسب نیازهای خاص کسب و کار خود، هدف گذاری بسیار دقیق مخاطبانی که بیشترین انطباق با خواسته شما را دارن. برای مثال، با استفاده از AdWords می توانید:

 

انواع مختلف کلمات کلیدی را مشخص کنید – همان طور که قبلا گفته شد شما می توانید آگهی خود را به افرادی که دقیقا کلمات کلیدی مشخص شده توسط شما را جستجو کرده اند، نمایش دهید، مانند “هتل های وگاس” – فیلتر کردن ترافیک در شرایط کلیبه کلمات کلیدی مربوط به لاس وگاس یا هتل ها.

 

استفاده از پسوندهای تبلیغاتی برای نمایش تصاویر محصول، یک شماره تلفن، یک پیغام برای پیوند به سایت شما، موقعیت جغرافیای شما. حتی این امکان فراهم است تا یک مکالمه را شروع کنید یا یک آدرس ایمیل را از نتایج صفحه گوکل دریافت کنید.

مخاطبان خود را با مکان، زمان روز، زبان، مرورگر یا نوع دستگاه و موارد دیگر را فیلتر کنید. بخش خوبی از ترافیک جستجوگر شما ممکن است برای شما ارزش نداشته باشد (مثلا اگر شما فقط نیازمند مبتنی بر ایالات متحده است و نیمی از ترافیک وب شما از استرالیا است)، اما در AdWords، شما مجبور نیستید تبلیغات خود را در سراسر جهان نمایش دهید.

دسترسی به شبکه عظیمی از کاربرانی که جستجویی در گوگل انجام نداده اند در برنامه هایی مانند جیمیل و یوتیوب و تعداد زیادی از سایت های مشابه دیگر

استفاده از تبلیغات هدف گذاری نمایش adwords، که برای ایجاد آگاهی از نام تجاری شما بسیار خوب است و اغلب با هزینه کمتر از جستجوی Google به هدف مورد نظر شما کانورت میشود.

 

  1. Google AdWords سریعتر از SEO است.

برای کسب و کارهای جدید و وب سایت ها، چندین ماه برای دیدن نتایج سئو (SEO) طول می کشد. به احتمال زیاد مشکل این است که رقابت شدید است و زمان می برد تا وب سایت جدید خود را اثبات کند و کسب قدرت و لینک کند.

سئو یا تبلیغات در گوگل

 

AdWords راه بسیار خوبی برای کسب و کارهای جدید است، زیرا شما مجبور نیستید مدت طولانی ای برای دیدن نتایج انتظار بکشید. در حالی که SEO سایت شما کار می کند، می توانید منابع خود را در یک کمپین AdWords قرار دهید و بلافاصله شروع به دریافت برداشت ها و کلیک ها کنید. از آنجایی که این سرعت خیلی بالا است، این نیز یک روش مناسب است برای تست کردن اینکه آیا یک کلمه یا مخاطب معینی از نظر جستجوهای ارگانی ارزشمند است یا خیر – اگر آن را به خوبی در AdWords تغییر دهید، می توانید نتیجه بگیرید که ارزش جستجو در جستجوگرها و ساختن محتوای خود را دارد. (راه هایی که AdWords و SEO دو روش خوب است که با هم فوق العاده هستند.)

بیشتر بخوانید :   گوگل ادوردز خود را با Google Analytics بهینه کنید !

 

به عنوان یک امکان اضافه شده، اغلب می توانید در AdWords با هزینه بسیار کم شروع کنید – گوگل اغلب کوپن هایی را (بودجه رایگان PPC) برای تبلیغ کنندگان جدید ارائه می دهد. در حال حاضر آن را برای AdWords Express اجرا می کند.

 

 

  1.  فرمت های Google AdWords می توانند جذاب تر از نتایج ارگانیک باشند

گوگل در چند سال گذشته بسیاری از فرمت های جدید آگهی را منتشر کرده است، از جمله : آگهی های لیست محصولات و تبلیغات ویدئویی در YouTube. گوگل انگیزه دارد این کار را انجام دهد، زیرا تبلیغاتی جذاب تر، بیشتر کلیک می گیرند و این بدان معنا است که درآمد بیشتری برای گوگل دارد. اما کلیک های عالی برای تبلیغ کننده هم خوب است، پس از این فرمت های تبلیغاتی و فرمت های جدید استفاده کنید. شییوه نمایش تبلیغات ارگانیک در مقایسه بسیار خسته کننده هستند.

 

  1. ترافیک Google AdWords می تواند نرخ تبدیل (Conversion) بهتری از ترافیک ارگانیک داشته باشد

ترافیک ارگانیک عالی است، نمی توان با آن مخالفت کرد. اما شواهدی وجود دارد که ترافیک جستجوهای پرداخت شده، بهتر از ترافیک ارگانیک است ، و این موضوع با نرخ تبدیل تا دو برابر بیشتر است. (نرخ تبدیل در هر صنعت متفاوت است و ممکن است برای کسب و کار خاص شما صادق نباشد، اما تا زمانی که امتحان نکنید، نمی دانید). این احتمالا به این دلیل است که ترافیک جستجو پرداخت شده بیشتر مورد هدف و بررسی است (به دلیل هدفمندی ممکن در تبلیغات AdWords).

 

  1. افزونه های Google AdWords کامل کننده کانال های بازاریابی دیگر شما

AdWords مکمل تلاش های بازاریابی دیگر شما است. بازاریابی مجدد(remarketing) یک راه بسیار کارآمد برای استفاده از AdWords جهت هدف گذاری بر روی افرادی است که علاقمند به کسب و کار شما هستند. با استفاده از بازاریابی مجدد در AdWords، می توانید بازدیدکنندگان قبلی وب سایت خود را با استفاده از کوکی این افراد ردیابی کنید. (این افراد ممکن است شما را از طریق رسانه های اجتماعی، وبلاگ خود، کلیک بر روی یک صفحه محصول از یک ایمیل ارسال شده، و غیره بشناسند). تبلیغات شما آنها را در اینترنت دنبال می کند، و برای آن ها مکرر ظاهر می شود. به ین ترتیب ذهن این افراد با نام تجاری شما در بیشتر درگیر میشود. به عنوان مثال، تبلیغات Land End & Priceline در این تصویر هر دو مجددا برای کسی که این سایت ها را در گذشته بازدید کرده است نمایش داده میشود.

 

شما حتی می توانید دقیقا محصولاتی را که قبلا این افراد جستجو کرده اند مجددا به آنها نمایش دهید. تبلیغات مجدد(retargeting) بیشترین میزان سود حاصل از سرمایه گذاری (RIO)  نسبت به سایر کانال های بازاریابی هستند.

  1. تبلیغات Google AdWords صفحه نتایج جستجوی گوگل را کامل احاطه خواهد کرد

تبلیغات Adwords ۹۷ درصد درآمد گوگل را شامل می شود. بنابر این در طول زمان صفحه ی نتایج جستجو در گوگل به گونه ای تغییر کرده است که در مقایسه باتبلیغات ارگانیک ، بخش بیشتری از این فضا به تبلیغات Adwords اختصاص یافته است. شاید این موضوع برای SEO و هم چنین کابران آزاردهنده باشد اما شاید آن چنان بد نباشد، اگر شما از تبلیغات Adwords بهره ببرید. در واقع این تبلیغات برای شما فرصت مناسبی فراهم می کند تا پیام کسب و کار خود را جز اولین نتایج جستجوی گوگل بصورت تبلیغاتی با نرخ کلیک خوری بالا نمایش دهید.

تبلیغات در گوگل اورینت

در این مقاله تلاش شد تا به شرح ابتدایی تبلیغات در گوگل ( Google AdWords ) و دلایلی که یک کسب و کار باید به دنبال انجام این نوع تبلیغات باشد، پرداخته شود. با امید به اینکه مطلب بیان شده برایتان سودمند واقع شده باشد.

بیشتر بدانید : هزینه تبلیغات در گوگل ؟

تور مجازی گوگل

سجاد عزیزی

مشاور کسب و کار اینترنتی

مشاهده پست های نویسنده

دیدگاه شما

*

code

تماس

021 65870052