بانس ریت

همه چیز درباره Bounce Rate

سجاد عزیزی
9 می 2018
بدون دیدگاه

Bounce Rate چیست؟

معمولا پس از گذشت زمان و آشنایی کامل با ابزارهایی همچون الکسا و گوگل آنالیتیکس حتما با عبارت Bounce rate یا همان نرخ پرش (میزان پرش کاربران) برخورد کرده اید . بیشتر نرم افزارها و ابزارهایی که وضعیت و میزان ترافیک بر روی شما را گزارش و جمع آوری میکنند ، اطلاعاتی نیز در مورد بانس ریت (نرخ پرش) کاربران نیز ارائه میدهند.

نرخ دفع کاربر (انگلیسی: Bounce rate)

یک اصطلاح در زمینه بازاریابی آنلاین است. نرخ دفع ، به طور معمول درصد کاربرانی است که بعد از دیدن یک صفحه از سایت خارج می شوند و نشان دهنده جذابیت سایت برای بازدیدکننده است. هر چه درصد بانس ریت کمتر باشد بهتر است.

اگر درصد پرش کاربران یا بانس ریت بالا باشد به این معناست که بازدید کننده های بیشتری بعد از وارد شدن به سایت و بررسی یک صفحه به بازدید سایر صفحات تشویق نشده یا مورد جذابی برای حفظ کاربر در سایت وجود نداشته و کاربران بیشتری بلافاصله بعد از ورود سایت را ترک کرده اند.

مهمترین مواردی که باعث بالا رفتن این شاخص خواهند شد به شرح زیر هستند:

۱- واکنش گرا نبودن سایت

۲- واسط گرافیکی خسته کننده یا غیر حرفه ای

۳- اشکال در محتوای سایت مانند غلط املایی زیاد، بروز نبودن مطالب سایت و …

۴- تک صفحه بودن سایت (Single Page Website)

 

چطور بانس ریت سایت را کاهش دهیم

بررسی کلمات ورودی در وبمستر تولز
ممکن است بین کلمات ورودی وب سایتتان کلماتی را بیابید که اصلا به کار شما و محتوایتان مربوط نباشد و گوگل برای آنها جایگاهی را برای وب سایت در نظر گرفته است آنها را بیابید و حذف کنید چنانچه آن کلمات به وب سایت شما و موضوع کارتان مربوط است و مطلبی در آن رابطه ندارید در رابطه با آن موضوع  بنویسید  و از این فرصت استفاده کنید.

ریسپانسیو بودن وب سایت

می توانید با کمک ابزار هایی مانند گوگل آنالیتیکز آمار وب سایت خود را به طور دقیق و با تفکیک دستگاه کاربران مشاهده کنید ، ممکن است بیشتر کاربران شما از گوشی و تبلت استفاده کنند و وب سایت شما رابط کاربری خوب و ایده آلی در صفحه نمایش های مختلف نداشته باشد ، و شما از این مسئله غافل شده باشید. ریسپانسیو بودن سایت امروزه با گسترش دستگاه های موبایل و تبلت کاملا الزامی بوده و سایت شما حتما باید در صفحه نمایشگر های مختلف به خوبی نمایش داده شود.

 

معرفی مقاله

توضیحاتی در مورد بانس ریت ارائه دادیم . علاوه بر آن ، راهکار های مفیدی را برای کاهش این نرخ (افزایش بازدید و تراکم کاربر) با شما در میان گذاشتیم.

 

 

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

تماس

021 65870052