رتبه سایت خود را به گند نکشید

محمد افشار
زمان مطالعه : 125 دقیقه
بازدید : 109766 نفر

هرگز به راحتی یک کسب و کار رونق نمیگیرد و هرگز برای آن کسب و کار شروع و فروش محصولاتش از طریق دنیای اینترنت کاری آسان نبوده است . از لحاظ تئوری , ساخت یک وب سایت راحت است ، اما شروع به تولید محتوا و آسان کردن دسترسی به آن در رسانه های اجتماعی و بالا بردن رتبه سایت هیچوقت آسان نبوده است و یکی از مراحل سخت و دشوار مدیریت سایت میباشد.اگر حس میکنید که بخش های وبلاگ شما مانند بخش های مختلف پازل کاملا به هم مرتبط نیستند  سئو را باید جدی بگیرید تا به شما در نوشتن متن و دسته بندی مطالبتان کمک کند
با ما همراه باشید تا بطور کامل با سئو و مشکلاتی که ممکن است برای شما پیش بیاید آشنا شوید و از بروز برخی مشکلات جلوگیری کنید.
در اینجا دلایلی که مارکت های در حال ظهور (کسب و کارهای نوپا)  را در معرض تهدید قرار می دهد را مورد بررسی قرار میدهیم.

۱ – برنامه ریزی کلمات کلیدی و نادیده گرفتن جستجوهای کوچک

انتخاب کردن کلمات کلیدی مناسب برای کسب و کار بسیار مهم است. شما می خواهید کلمات کلیدی که رقابتی هستند و جوهر کسب و کار را در بر می گیرند را بطور زیاد در مطالبتان استفاده کنید، به طوری که جستجوگرها , وب سایت شما را در رتبه بندی بالا در Google قرار دهند.
اما انتخاب کلمات کلیدی مناسب نیاز به تفکر و برنامه ریزی، و یک ابزار قابل اعتماد مانند Google Keyword Planner دارد.
بیایید یک مثال فرضی از یک صاحب سالن پیلاتس در فیلادلفیا، که جاه طلبی های بزرگی برای کسب و کار کوچک خود دارد، را در نظر بگیریم.
او ممکن است که خواهان بین المللی شدن نباشد اما قطعا مایل به پیشرفت کردن و ترقی است. برای او، کلمه کلیدی ‘تناسب اندام’ خواهد بود، زیرا رقابت برای آن بالا است. اگر او بخواهد در این فضا به بالاترین سطح برسد، باید به همان اندازه تلاش کند و در رابطه با سئو محتاطانه عمل کند.
سالن پیلاتس فیلادلفیا اسم خوبی است. سالن پیلاتس (حوزه محلی خود) حتی بهتر است. کلمات کلیدی شما بیشتر مشخص است و عناصر محلی بیشتری را جذب میکند و رتبه سایت شما را حداقل در سطح محلی بالا میبرد.
جستجوهای محلی در همه زمان ها بالا است. همانطور که در یک گزارش، ” ۹۵ درصد مصرف کنندگان  از طریق لیست های محلی، صفحات وب محلی و یا سایر نتایج جستجو محلی کار های خود را انجام می دهند.”
شما می توانید از ابزارهایی نظیر Ahrefs، AnswerThePublic یا KeywordTool.io برای انجام تحقیقات کلمات کلیدی دقیق استفاده کنید و فراموش نکنید که کلمات کلیدی خاص خود را تعیین کرده و روی محلی بودن آن نیز تمرکز کنید.

۲ – سئوی خودتان را با مارکت های بزرگ هماهنگ کنید

برای موتور های جستجو  بسیار مهم است که سئوی خود را با استراتژی بازاریابی پیشرفته با دیدگاه وسیعی که برای کسب و کار خودتان دارید، هماهنگ کنید. هر چه کسب و کار وضوح بیشتری در مورد اهداف کلی آن مانند اهداف بازاریابی دید واضح تر و مشخصات بهتری داشته باشد سئوی شما دقیق تر و بهتر است و رتبه سایت بهتری به شما داده میشود.
سازگاری با استراتژی بزرگتر , تحقیق برای کلمه کلیدی و تفکری برای محتوای بعدی را هدایت خواهد کرد و علاوه بر این دو  زیبایی شناسی وب سایت و همچنین پیام های نام تجاری آن را تعیین خواهد کرد.
این جنبه ی دیگری است که در آن مارکت های در حال ظهور پراکنده می شوند و به نحوی خود را گم میکنند. آنها در پیام های نام تجاری خود در سراسر وب سایت ها سازگار نیستند. وب سایت ها با پیام های گیج کننده سبب می شود بازدیدکنندگان به هیچ وجه از آنها رها نشوند، که منجر به افزایش میزان بازدهی می شود . اگر وب سایت شما با توجه به پیام های نام تجاری (از جمله لوگو، محتوا و طراحی) اعتصابات متضادی داشته باشد، شما ممکن است Brands of Tailor help را پیدا کنید. با استفاده از این ابزار برای استفاده و سازگاری، کسب و کارها می توانند لوگو های زیبایی ایجاد کنند، هویت و اعتبار نام تجاری خود را گسترش دهند و تجربه ای به یاد ماندنی ای را در ذهن کاربر ارائه دهند.

بیشتر بخوانید :   قوانین اَورینت

۳ – نادیده گرفتن بهترین شیوه های تولید محتوا

گوگل همیشه محتویات متن ها و وبلاگ ها را در نظر گرفته است. به عنوان یک قاعده ، برای وبلاگ های باکیفیت ارزش بالایی قائل شده و رتبه سایت بهتری کسب میکنند و افرادی با محتوای ضعیف و بی کیفیت را مجازات می کند.
با این حال ، محتوای با کیفیت فقط به معنای یک مطلب خوب نیست. یک وبسایت باید به اندازه کافی محتوای با کیفیت بالا داشته باشد تا یک علامت در گوگل ایجاد کند و تولید محتوای خود را مقداری به تعویق بیاندازد تا کمی روی کیفیت محتوی نیز تمرکز کنند.
برخی از بهترین شیوه ها در این زمینه عبارتند از:

  • ارسال منظم محتوا در وبلاگ
  • ارسال همیشگی مطالب تازه و حذف مطالب تکراری
  • به روز رسانی مطالب گذشته
  • حذف لینکهای اسپم از نظرات
  • پیوند به صفحات قدرتمند از طریق محتوا
  • ارسال محتوا با برنامه ریزی کلمات کلیدی

کلمه کلیدی چیزی است که تا کنون زیاد به آن اشاره نشده چون به مقدار زیادی توجه و تمرکز نیاز دارد و ممکن است با کوچکترین اشتباه در انتخاب خود برای کلمات از مسیر اصلی کلا خارج شده و رتبه سایت خود را متاثر کنید و متحمل ضرر شوید.

۴ – نادیده گرفتن توزیع محتوا

پس از ایجاد محتوا نوبت به توزیع محتوا میرسد. شما می خواهید محتوا خود را گسترده کنید. در مراحل اولیه، ایده خوبی است که بهترین مطالب خود را به  وب سایت های مجاز برای به دست آوردن پشنهاد برای تجارت خود ارسال کنید. پست گذاشتن بصورت مهمان یک راه قابل اعتماد برای به دست آوردن لینک های با کیفیت و افزایش دید تجاری و رتبه سایت  است. همچنین می تواند ترافیک بیشتری را به خود اختصاص دهد و از این رو تعداد بالقوهای از آن را به وب سایت خودتان هدایت کنید.
اما همانطور که به افراد با نفوذ در حوضه کاری خود رسیدگی می کنید، مهم است که ایمیل ها را به یک نقطه ی درست از مشخصات تماس بفرستید. مشارکت Blogger یک فرایند وقت گیر است. اطمینان حاصل کنید که وقت خود را به افراد اشتباه نسپارید. شما می توانید از یک ابزار مانند Norbert برای کمک به یافتن ایمیل ها بر اساس نام چشم انداز استفاده کنید یا اینکه می توانید ایمیل های موجود در مجموعه داده های موجود را که جمع آوری کرده اید را بررسی کنید.

۵ – سرمایه گذاری در شبکه های اجتماعی را از دست ندهید

فقط سئو روی پیشرفت کسب و کار و رونق کار شما تاثیر ندارد بلکه  شبکه های اجتماعی نیز بر عملکرد موتورهای جستجو  تاثیر می گذارد.
در ادامه ی مثال قبلی ما از صاحب استودیو فیلادلفیا پیلاتس ، میتوانیم بگوییم که وب سایت او مطمئنا با استفاده از قوانین محتوای منظم جستجوگرها از محتوایی در سطح بالا برخوردار خواهد بود. با این وجود، او همچنین نیاز به حضور در رسانه های اجتماعی دارد تا نه تنها کسب و کار خود را به بازار عرضه کند ، بلکه اعتماد  گوگل را نیز به دست آورد.
صاحب استودیو Pilates باید مشتریان موجود خود را تشویق کند که صفحه کسب و کار شرکت در فیس بوک را لایک کنند و بهمراه آن در صفحه شرکت کامنت نیز بگذارند(و در هر پیج کسب و کاری دیگری که در شبکه های اجتمعای دیگر دارند)،در نتیجه در طول زمان افراد بیشتری شرکت را در شبکه های اجتماعی دنبال میکنند و بتدریج به شرکتی قابل اعتماد تبدیل میشود و رتبه سایت بسیار قابل قبولی را دریافت میکند. محبوبیت در رسانه های اجتماعی منجر به توزیع گسترده ای از محتوای شما می شود ، که به نوبه خود رتبه بندی گوگل شما را برآورده می کند و نام تجاری شما تا سطح گسترده ای در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی افزایش میدهد.

بیشتر بخوانید :   آموزش سئو و نحوه استفاده از آن

۶ – تغییر دادن سئو و تاثیرش روی رتبه سایت

شما نمیتوانید کسی را برای بهینه سازی سئو در وب سایت خود برای موتورهای جستجو استخدام کنید و همه چیز در مورد آن را فراموش کنید، زیرا سئو یک عمل پیوسته بوده و نیاز به فقط یک بار انجام دادن ندارد بلکه نیاز دارید تا مطالب خود را بصورت مداوم ویرایش کرده و باه آن بهبود بخشید.
حسابرسی خزنده های گوگل ا باید به صورت دوره ای انجام شود. فضاهای اینترنتی یک فضای پویا و هدف است. گوگل به طور مداوم الگوریتم جستجوی خود را به روز می کند ، در حالی که تعداد زیادی از عوامل را در نظر میگیرد، برای ارائه اطلاعات دقیق تر و مناسب تر به کاربرانش مدام در حال تلاش است. با این حال ، این روش همیشه کمک کننده نیست در برخی موارد وبسایت های متخلف را جریمه میکند
شما باید در مورد گرایش های سئو همیشه تحقیق انجام دهید و به محض اینکه متوجه تغییر الگوریتمی شدید ، تغییرات لازم و مربوطه در متن خود را انجام دهید.

در پایان

همانطور که آرون دیوئل می گوید : “بعضی وقت ها بدست اوردن رتبه سایت ممکن است یک بازی دو سر باخت باشد”. امروز چه چیزی بهترین است؟ ممکن است فردا دیگر بهترین نباشد و شما همیشه باید بر روی پاهای خود باستید . علاوه بر این ، تعدادی از متغیرهای بی حد و حصر برای پیشرفت وجود دارد که همه آنها نیز می توانند در یک شب تغییر کنند.
سئو امری ضروری است که شما را به چالش دعوت میکند ، یعنی به زیبایی وقت صرف آن شده است. یک تیم اختصاصی سئو در زمینه بهینه سازی وبسایت به شما کمک خواهد کرد زیرا  یکی از نکات بسیار مهمی که کار هر فردی نیست و نیاز به نیروی متخصص دارد سئو است . نکات فوق را در ذهن داشته باشید و نتیجه تلاش و زحمات خود را بزودی و در مدت کوتاهی مشاهده خواهید دید.

تور مجازی گوگل
محمد افشار

محمد افشار

مدیر دپارتمان سئو شرکت اورینت

مشاهده پست های نویسنده

دیدگاه شما

*

code

تماس

021 65870052