هفت نکته مهم برای سئو

محمد افشار
زمان مطالعه : 111 دقیقه
بازدید : 143124 نفر

در حال حاضر مزایای استفاده از وبلاگ نویسی بدون شک به خوبی شناخته شده است.

آمار نشان می دهد که :

 • کسب و کارهایی که وبلاگ دارند، ۶۷٪ بیشتر از کسب و کارهایی که این کار را نمیکنند پیشرفت می کنند
 • بازاریابانی که اولویت بندی وبلاگ نویسی را دارند، به میزان ۱۳ برابر بیشتر نسبت به بازاریابانی که این قابلیت را ندارند جواب میگیرند.
 • شرکت هایی که وبلاگ دارند ۹۷٪  بیشتر نسبت به شرکت هایی که وبلاگ ندارند، لینک دریافت می کنند
 • وبسایت هایی که یک وبلاگ دارند احتمالا ۴۳ درصد بیشتر صفحات نمایه شده دارند.

با این حال، اگر شما یک استراتژی سئو برای وبلاگ خود ندارید، مطمئنا وبلاگ شما در این مدت زمان از بین می رود. تحقیقات نشان می دهد سایت هایی که سئو را در پیشگرفته اند ۶۷ درصد بازخورد بیشتری نسبت به بقیه سایت ها داشته اند.
به عبارت دیگر، وبلاگ به تنهایی کافی نیست شما باید مطمئن شوید وبلاگ شما در موتورهای جستجو قرار میگیرد و یا حتی در صفحات اول مشاهده میشود. نکات اساسی زیر به وبلاگ شما برای موتورهای جستجو کمک خواهد کرد:

۱ – استفاده از Breadcrumbs

یک نمونه از مقالات در وب سایت Writers in Charge :
سئو به قسمتی که در زیر آن خط قرمز کشیده شده توجه کنید. این قسمت را اصطلاحا  Breadcrumbs مینامند.
شما همچنین می توانید این را در تمام مقالات موتور جستجو ببینید, مانند همین مثال که ما برای شما قرار داده ایم.
استفاده از Breadcrumbs دارای دو مزیت عمده است:
◊ این روش به گوگل و دیگر موتورهای جستجو کمک می کند ساختار وبلاگ شما را درک کند 
با استفاده از مسیرهایی که قابلیت کلیک کردن دارند، برای موتورهای جستجو آسان می شود تا ببینند که وبلاگ شما ساختار یافته است. این همچنین به اتصال داخلی وبلاگ شما کمک می کند، زیرا محتوای آن در وبلاگ شما تقریبا غیرممکن است که توسط موتورهای جستجو قابل شناسایی نباشد.
◊ این روش پیشینه شما در وبلاگ را بهبود می بخشد و باعث کسب اعتبار و تجربه برای شما میشود
این روش باعث می شود که به بخش هایی از وبلاگ خود بدون نیاز به برگرداندن یا بستن برگه مرورگر دسترسی داشته باشید. این افزایش زمان صرف شده در سایت  میزان جست و جو را کاهش می دهد و به مرور زمان باعث پیشرفت در سئو سایت شما و کسب رتبه بندی بالا برای شما میشود.

۲ – نوشتن مطالب طولانی تر و مرتبط با موضوعات محلی و پرطرفدار

هر مقاله ای که در مورد مطالب های اصلی سایت می نویسید باید در رابطه با موضوع اصلی وبسایت باشد. در حالی که گوگل سطح محرمانه ای درباره عوامل مورد استفاده برای رتبه بندی وبسایت ها را حفظ کرده است، هرگز از تأکید بر اهمیت محتوای نوشته شده توسط کاربر استفاده نکرده. در واقع، به گفته آندری لیپاتسف، استراتژیست ارشد گوگل, کیفیت جستجوی گوگل به محتوا، لینک ها و رنکینگ ،  که سه عامل مهم در جست و جو های گوگل هستند بستگی دارد.
با این حال، سوال اصلی این است: چه اصلی باعث می شود وبلاگ یک ویژگی بهتر نسبت به دیگران در موتورهای جستجو داشته باشد. در حالی که  قوانین گوگل بسیار مبهم است، سئوکار حرفه ای برخی از داده ها را بر اساس رتبه تاثیر گذازی انها در سئو تجزیه و تحلیل کرده اند:

 • محتوای عمیق تر و طولانی تر، رتبه بهتر. مطالعات نشان داده اند که موتور های جست و جو گر مطلب هایی با ۱۸۰۰ تا ۲۰۰۰ کلمه را بهتر میپذیرند تا مطالبی با محتوای کوتاه تر و پتانسیل کمتر.
 • محتوا به طور موضعی با رتبه پیوند مستقیم دارند.هرچه محتوا بیشتر رتبه بهتر. ایجاد یک پست وبلاگ که بر روی یک موضوع تمرکز دارد به نسبت بهتر از پستی است که بر چند موضوع غیر هم ربط میپردازد و نتیجه گیری جالبی هم بهمراه ندارد.
بیشتر بخوانید :   آموزش سئوی وردپرس

۳ – پست های وبلاگ خود را بصری کنید

با توجه به زمانی که دارید حتما مقداری از زمان را برای اضافه کردن تصاویر مرتبط  ( که به درستی برچسب گذاری شده اند) بپردازید، که به خوبی به آن ارزش خواهد داشت. این یکی از ساده ترین و اساسی ترین چیزهایی است که می توانید برای کمک به رتبه بندی مطالب خود انجام دهید.
با توجه به تجزیه و تحلیلی که سایت backlinko انجام داده ، پست های وبلاگ هایی که حاوی حداقل یک تصویر هستند نسبت به مقاله هایی که بدون هیچ تصویری هستند، از نظر محتوایی بهتر عمل می کنند.این مسئله به این بستگی ندارد که مقاله شما یک تصویر یا صد تصویر دارد ولی حداقل، اطمینان حاصل کنید که شامل یک تصویر در تمام پست های وبلاگ شما باشد.

۴ – لینک های داخلی

لینک ها بدون شک یکی از مهمترین عوامل ارزیابی موتور جستجو هستند. در واقع، لینک تأثیر بسزایی در رتبه بندی موتورهای جستجو دارد بصورتی که که طبق  تحقیق Backlinko لینک ها بر رتبه بندی هر قطعه محتوا بیشتر از هر چیز دیگری تاثیر می گذارند.
با این حال، توجه زیادی به لینک های خارجی به ضرر لینک های داخلی می شود. در یک تحقیق، Ninja Outreach توضیح داد که آنها توانستند تراکنش جسنت و جوی خود را ۴۰ درصد افزایش دهند با این روش که آنها روی لینک های داخلی خودشان بیشتر کار کردند تا لینک های خارجی.
در اینجا چند نکته وجود دارد که باید توجه کنید :

 • هنگام اتصال به لینک داخلی از متون descriptive anchor استفاده کنید
 • تعداد لینک ها را در صفحه خود تعدیل کنید – در حالی که پیوند داخلی خوب است، در یک صفحه نباید از تعداد زیادی لینک داخلی استفاده کرد چون تاثیر زیاد جالبی بر بازخورد ها ندارد.
 • گاهی اوقات مقالات محتویات قدیمی را بررسی کنید تا اطمینان حاصل شود که آنها به سایر قطعات محتوا پیوند دارند و لینک مخربی در محتوی وجود ندارد.

 

۵ – ساختار permalink وبلاگ خود را بهبود بخشید

بسته به سیستم مدیریت محتوا که برای وبلاگ خود استفاده می کنید احتمالا با یک ساختار permalink SEO میتوانید سئو ی خود را پیشرفت دهید. Permalinks آدرس وب مورد استفاده برای لینک شما است.
به عنوان مثال، اگر وبلاگ خود را دارید: howtoteachadog.com و مقاله ای با عنوان «چگونه می توان سگ را آموزش داد» منتشر می کنید، ساختار URL نتیجه می تواند این باشد:
howtoteachadog.com/؟p=100

در اغلب موارد، بسیاری از وبلاگ ها با نسخه اول گیر می آیند – که نشان می دهد هیچ مقاله ای در مورد آن وجود ندارد. ساختار دوم، از سوی دیگر، بدلیل اینکه توصیفی تر است از دیدگاه جستجوگر موثرتر است.

اگر از WordPress استفاده می کنید، این مقاله به شما نشان می دهد که چگونه می توانید ساختار permalink وبلاگ خود را تغییر دهید. اگر از CMS های دیگر استفاده می کنید، به احتمال زیاد آموزش رسمی در مورد نحوه انجام این کار دارند.

بیشتر بخوانید :   بازاریابی شبکه ای یا نتورک مارکتینگ چیست ؟

۶ – پلاگین های اساسی سئو را نصب کنید

پلاگین ها می توانند وقتی که به SEO شما می آیند به شما نوعی قدرت بدهند . در حالی که می خواهید مراقب باشید که چه پلاگین هایی نصب می کنید (برای جلوگیری از تکثیر بیش از حد سایت و کاهش سرعت آن)، نصب و استفاده از پلاگین های اساسی سئو  که در زیر نوشته شده اند به شما یک فرصت بهتر برای پیشرفتتان می دهد:

 • همه در یک (SEO/Yoast SEO plugin) : این پلاگین اجازه می دهد تا شما هر یک از پست های خود را بر اساس تعدادی از عوامل تا زمانی که آن را “کامل” کنید بررسی کرده از دیدگاه SEO آنرا تایید کرده و منتشر کنید.
 • پلاگین WP Smush.it : سرعت سایت یکی از فاکتورهای رتبه بندی گوگل و دیگر موتورهای جستجو است، و هنگامی که به زمان بارگذاری سایت دقت میکنید متوجه میشوید که این سرعت چه تاثیر منفی یا مثبتی برای شما بهمراه داشته است. این پلاگین تصاویر  پشت های شما را فشرده و به عنوان یک افزاینده سرعت سایت شما و کمک به سئو شما میباشد.

۷ – دریافت لینک های خارجی با کیفیت

این همان اصل اساسی و مهم است که بیشترین تاثیر در افزایش بازدید برای وبسایت شما دارد. طبق ادعای گوگل لینک ها یکی از سه عامل ارزیابی برتر هستند که در هنگام ارزیابی وب سایت ها استفاده می شود. دیده شدن در موتورهای جستجو بدون لینک خارجی امکان پذیر نیست.
در اینجا چند ایده را برای کمک به شما در زمینه دریافت بک لینک خارجی مطرح کرده ایم :

 • شناسایی نشریات مربوطه و معتبر و تبدیل شدن به کاربر مهمان  . این نشریات به شما اجازه می دهد یک لینک طبیعی و گاهی اوقات یک پیوند محتوا به پست های وبلاگ خود داشته باشید. در صورت لزوم، این پیوندها می تواند بر سئو وبلاگ شما تاثیر بگذارد.
 • وبلاگ ها و نشریات مربوط به صنعت شما – این می تواند به صورت مصاحبه، نقل قول یا به عنوان بخشی از یک تجمع متخصصین باشد.
 • ایجاد یک استراتژی تبلیغاتی با هدف دریافت وبلاگهای مرتبط برای لینک به محتوا در وبلاگ خود .

امیدواریم که از مطالعه این مطلب در وبلاگ اورینت لذت برده باشید . نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

تور مجازی گوگل

محمد افشار

مدیر دپارتمان سئو شرکت اورینت

مشاهده پست های نویسنده

دیدگاه شما

*

code

تماس

021 65870052