مزایای تبلیغات در گوگل

سجاد عزیزی
زمان مطالعه : 74 دقیقه
بازدید : 144089 نفر

در سال ۲۰۱۶، شرکت گوگل از راه انتشار تبلیغات ۷۹ میلیارد دلار درآمد کسب کرد. این عدد نشان می‌دهد که نه تنها افراد زیادی در سراسر جهان از تبلیغ در گوگل استفاده می‌کنند، بلکه تبلیغ در گوگل – یا گوگل ادوردز – تاثیرگذاری بسیار بالایی دارد.

البته تبلیغ در گوگل برای همه‌ی کسب‌وکارها مناسب نیست. اگر افراد زیادی محصولات یا خدمات شما را در گوگل جستجو نمی‌کنند، تبلیغ در گوگل برای شما مفید نخواهد بود. زیرا مخاطب زیادی نخواهید داشت. شما می‌توانید با استفاده از Google Keyword Tool که ابزار کلمات کلیدی گوگل است به این موضوع پی ببرید و ببینید کلمات مرتبط با کسب‌و‌کار شما چقدر در گوگل جستجو می‌شود.

با این حال، اکثر کسب‌وکارها مشتریان بالقوه‌ی زیادی دارند که محصولات آنها را در گوگل جستجو می‌کنند. برای این دسته از کسب‌وکارها، تبلیغ در گوگل می‌تواند روش مناسبی برای بازاریابی محصولات‌شان باشد.

بنابراین، اگر فکر می‌کنید همین حالا که مشغول خواندن این مقاله هستید مشتریان زیادی محصولات شما را در گوگل سرچ می‌کنند و وارد سایت رقبای‌تان می‌شوند، این ۶ دلیل برای شروع به تبلیغ در گوگل را کامل بخوانید:

 

تبلیغ در گوگل ۳

 

۱- هیچ حداقلی وجود ندارد

برای تبلیغ در گوگل هیچ حداقلی وجود ندارد و با هر مبلغی می‌توان در گوگل تبلیغ کرد. حتی اگر بودجه زیادی هم به بازاریابی دیجیتال و تبلیغات اینترنتی اختصاص داده‌اید، بهتر است همه‌ی آن را صرف تبلیغ در گوگل نکنید. بلکه بهتر است ابتدا کمپین‌های مختلف را در گوگل اجرا کنید و از هرکدام جداگانه بازخورد بگیرید تا بهتر با این تبلیغات گوگل و بازدهی آن آشنا شوید.

در سرویس گوگل ادوردز (Google AdWords) هیچ حداقلی از نظر بودجه برای تبلیغات وجود ندارد. پلن‌های ماهانه هم وجود ندارد. شما با هر میزان بودجه می‌توانید در گوگل تبلیغ کنید. به همین دلیل، تبلیغ در گوگل در مقایسه با سایر روش‌های تبلیغات ریسک کمتری دارد.

در تبلیغات گوگل، برخی از کلمات کلیدی از بقیه گران‌ترند. بنابراین اگر نسبت به بودجه‌تان و بازاری که در آن به فعالیت می‌پردازید واقع‌بین باشید، تبلیغ در گوگل ادوردز می‌تواند گزینه مناسبی برای‌تان باشد.

بیشتر بخوانید :   بازاریابی دیجیتال و رشد کسب و کار

 

۲- برای نتیجه پول می‌دهید

تبلیغ در گوگل ادوردز علاوه بر اینکه مقرون‌به‌صرفه است، از شما فقط بابت نتیجه پول می‌گیرد. یعنی فقط وقتی که کاربر روی لینک شما کلیک کرده و وارد سایت‌تان شد – و شما به نتیجه‌ی مدنظرتان، یعنی ورود کاربر به سایت، رسیدید – ازتان پول می‌گیرد.

اگر کمپین خود در گوگل ادوردز را به درستی تنظیم نموده و کلمات کلیدی مرتبط و کلمات کلیدی منفی را مشخص کرده باشید، تنها بابت کلیک‌هایی که برای کسب‌وکارتان مفیدند پول خواهید داد.

 

۳- تبلیغ گوگل در زمان مناسب نمایش داده می‌شود

معمولا وقتی کسی مطلبی را در گوگل جستجو می‌کند، در همان لحظه به آن نیاز دارد. مثلا اگر محصولی را جستجو می‌کند، احتمالا قصد خرید آن را دارد. این یک فرصت فوق‌العاده برای کسب‌وکارهاست. زیرا آنها را قادر می‌سازد که درست در لحظه‌ای که مشتری قصد خرید محصول را دارد پیام خود را به او برسانند.

 

تبلیغ در گوگل

 

۴- تبلیغ گوگل در مکان مناسب نمایش داده می‌شود

اینکه تبلیغ شما در زمان مناسب نمایش داده شود موضوع مهمی است. اما مهمتر از آن این است که در مکان مناسب نمایش داده شود. تبلیغ در گوگل به شما این امکان را می‌دهد که تبلیغ خود را به کاربرانی که در یک محدوده جغرافیایی خاص حضور دارند نمایش دهید. مثلا می‌توانید انتخاب کنید که کسانی که در ۱۵ کیلومتری شما حضور دارند تبلیغ‌تان را ببینند. البته، امکان شرط‌گذاری بر اساس محدوده جغرافیایی برای ایران غیرفعال است و نمی‌توان به‌عنوان مثال تعیین کرد که فقط کاربرانی که در اصفهان حضور دارند تبلیغ شما را ببینند. با این حال، از آنجایی که تبلیغ شما به زبان فارسی است، غیرفارسی‌زبانان تبلیغ شما را نخواهند دید و روی آن کلیک نخواهند کرد.

 

۵- تبلیغ در گوگل به استراتژی سئوی شما کمک می‌کند

بهینه‌سازی موتور جستجو (سئو) برای هر وب‌سایتی مهم است. زیرا اگر سایت‌تان به‌صورت ارگانیک در صفحه اول گوگل قرار بگیرد، نیازی نیست که بابت تبلیغ در گوگل و قرار گرفتن در صفحه اول پولی بپردازید. با این حال، شاید ماه‌ها طول بکشد و تلاش مستمر لازم باشد تا سایت شما در صفحه اول قرار گیرد. حتی بعد از اینکه در صفحه اول قرار گرفت، باز هم به کار و تلاش نیاز است تا در صفحه اول بماند.

بیشتر بخوانید :   ۱۰ ویژگی برتر AdWords که تا به حال استفاده نمی کردید!

اما از طریق تبلیغ در گوگل ادوردز، می‌توانید ظرف چند ساعت در صفحه اول گوگل قرار بگیرید، و خب البته باید برای هر کلیک هم پول بپردازد.

فایده تبلیغ در گوگل ادوردز این است که شما می‌توانید کلمات کلیدی مختلف را امتحان کنید. سپس، از هرکدام از این کلمات بازخورد بگیرید و ببینید کدام کلمه تاثیر بهتری در بازدید و فروش سایت شما داشته است. سپس از این اطلاعات در استراتژی سئو سایت‌تان استفاده کنید و کلماتی را هدف بگیرید که تاثیر بیشتری در موفقیت‌تان دارند.

 

تبلیغ در گوگل

 

۶- می‌توان نرخ بازگشت سرمایه را محاسبه کرد

اگر نتوانید نتیجه تبلیغات‌تان را ببینید، تبلیغ کردن فایده‌ای ندارد. زیرا هیچگاه نمی‌توانید تاثیرگذاری تبلیغ‌تان را بسنجید. اما درخصوص تبلیغ در گوگل چنین مساله‌ای وجود ندارد.

سرویس گوگل ادوردز بطور خودکار نرخ بازگشت سرمایه تبلیغ‌تان را اندازه‌گیری می‌کند و گزارش می‌دهد. بدین ترتیب، می‌توانید محاسبه کنید که بابت هزینه‌ای که پرداخته‌اید به چه اهدافی رسیده‌اید. مثلا اینکه هر چند تا کلیک منجر به فروش، یا عضویت در خبرنامه، یا هر هدف دیگری می‌شود.

همچنین، این گزارش به شما می‌گوید که دقیقا کدام کلمات کلیدی باعث افزایش فروش‌تان می‌شوند. بدین ترتیب، می‌توانید بودجه‌تان را به کلمات کلیدی که بازده بیشتری دارند اختصاص داده و نرخ بازگشت سرمایه‌تان را به حداکثر برسانید.

 

جمع‌بندی

تبلیغ در گوگل ادوردز یک ابزار قدرتمند برای تبلیغ کسب‌وکارتان است. این سرویس، اگر هنگام راه‌اندازی، رهگیری، و مدیریت آن دقت کافی داشته باشید، می‌تواند منجر به فروش بیشتر و بهبود نرخ بازگشت سرمایه‌تان گردد و در رسیدن به موفقیت کمک‌تان کند.

تور مجازی گوگل

سجاد عزیزی

مشاور کسب و کار اینترنتی

مشاهده پست های نویسنده

دیدگاه شما

*

code

تماس

021 65870052