تور مجازی گوگل چگونه می‌تواند به سئو کمک کند؟

سجاد عزیزی
زمان مطالعه : 57 دقیقه
بازدید : 144213 نفر

سرویس تور مجازی گوگل سال‌ها پیش معرفی و عرضه شد. اما هنوز شرکتهای زیادی از مزایای این ابزار فوق‌العاده استفاده نکرده‌اند. تور مجازی گوگل همزمان از سرویس نمایش خیابان گوگل و فناوری نقشه استفاده می‌کند و با ترکیب این دو سرویس به مشتری این امکان را می‌دهد که بیشتر با کسب‌وکار شما آشنا شود. مشتریان با استفاده از این سرویس می‌توانند از طریق موبایل و لب‌تاپ به داخل کسب‌وکارتان قدم بگذارند، در آن گشتی بزنند، با محصولات و محیط کار آشنا شوند و درباره مراجعه حضوری به محل کارتان تصمیم‌گیری کنند.

از آنجایی که بیش از ۹۰% جستجوهای آنلاین از طریق گوگل انجام می‌گیرد، احتمال اینکه مردم کسب‌وکارهای مشابه شما را در گوگل جستجو کنند خیلی بالاست. بنابراین، منطقی است که از همه امکانات و سرویس‌های گوگل استفاده کنید و شانس‌تان را برای دسترسی به مشتریان هدف افزایش دهید. اما آیا تور مجازی گوگل می‌تواند به سئوی شما کمک کند؟

هدف از سئو این است که سایت شما بطور ارگانیک در نتایج جستجو قرار گیرد و ترافیک هدفمندی به سوی وب‌سایت‌تان هدایت شود. طبق این تعریف، تور مجازی گوگل یک ابزار بسیار ارزشمند برای سئو است. در ادامه بیشتر توضیح می‌دهیم.

 

۱- افزایش پدیداری در جستجو

با داشتن تور مجازی گوگل، حجم حضور شما در نتایج جستجوی ارگانیک افزایش می‌یابد. سایت شما ممکن است بطور عادی در نتایج جستجو ظاهر شود، اما بعد از این در فهرست نقشه نیز حضور خواهید داشت، و همینطور عکس‌های کسب‌وکارتان، ساعات کاری، توضیحات مختلف، و در نهایت تور مجازی. همه اینها تبدیل به بخشی از دارایی‌های ارزشمند شما در صحفه نتایج جستجو خواهند شد.

بیشتر بخوانید :   گوگل چگونه کار می‌کند

همه اینها کمک می‌کنند که به نحوی در مقابل دیدگان مشتریان‌تان قرار بگیرید. همچنین، باعث ساده‌تر شدن دسترسی به اطلاعات تماس‌تان خواهند شد.

علاوه بر این، قرار گرفتن شما در فهرست My Business گوگل، دریافت نظرات و امتیازات کاربران را برایتان به همراه خواهد داشت. بنابراین، این‌گونه نخواهد بود که فقط شما درباره خودتان با مشتریان صحبت کنید، بلکه سایر مشتریان نیز درباره شما با جهان صحبت خواهند کرد. درکنار همه این عواملی که گفته شد، تور مجازی گوگل احتمالا بیشترین تعامل را مخاطبان ایجاد خواهد کرد. پس از این، احتمال اینکه کاربر روی لینک سایت شما کلیک کند و وارد آن شود افزایش می‌یابد.

 

۲- افزایش اعتماد به برند و کسب‌وکارتان

با ایجاد تور مجازی گوگل، شما دارید به نحوی دسترسی آزاد به کسب‌وکارتان را برای مشتریانتان فراهم می‌کنید. این نشان میدهد که شما چیزی برای مخفی کردن ندارید و حاضرید که فضای کارتان را با دیگران به اشتراک بگذارید.

وقتی مشتری این را میبیند، اعتماد او بیش از پیش جلب میشود. چرا؟ زیرا همه چیز برایشان ملموس است و میتوانند ببینند و حتی حس کنند.

ضمن اینکه باعث می‌شود از رقبایی که تور مجازی گوگل را ارائه نمی‌دهند سبقت بگیرید.

۳- افزایش تعامل و ترافیک محلی

آمار بسیاری زیادی در این باره وجود دارد که به راحتی نمیتوان آنها را نادیده گرفت. ۹۷% مردم قبل از تصمیم به خرید، کسب‌وکارهای محلی را در اینترنت جستجو می‌کنند. ۵۵% مردم ظرف ۲۴ ساعت پس از دیدن شما در اینترنت در فروشگاه‌تان حضور خواهند یافت و ۱۸% آنها خرید خواهند کرد. کسب‌وکارهای زیادی با بهینه‌سازی خود در فهرست My Business گوگل و ایجاد تور مجازی نرخ تبدیل خود را ارتقاء داده‌اند. تور مجازی باعث شده رزرو آنلاین هتل‌ها تا ۸۵% افزایش یابد. تور مجازی به بهتر شدن شخصیت کسب‌وکار شما کمک شایانی می‌کند.

بیشتر بخوانید :   آموزش سئوی وردپرس

 

۴- ایجاد حس همدلی در مشتری

این حاصل عوامل مختلف است. صداقت شما در نمایش جزئیات کسب‌وکارتان بوسیله تور مجازی، تعاملات ایجاد شده با تصاویر My Business گوگل و تور مجازی، نظرات و امتیازات کاربران، همگی به ایجاد حس همدلی بین شما و مشتریان‌تان کمک می‌کنند. آنها در مقایسه با سایر رقبایی که تور مجازی ندارند ارتباط بهتری با شما برقرار خواهند کرد. بنابراین، می‌توانید درست در همان لحظه‌ای که مشتری به دنبال کسب‌وکار شما می‌گردد با او ارتباط برقرار کنید.

هرچه مشتریان در هنگام جستجو بیشتر با شما تعامل کنند، حضورتان در صفحه نتایج تقویت خواهد شد. زیرا گوگل به تعاملات کاربران به عنوان نشانه‌ی اعتماد می‌نگرد.

تردیدی نیست که تور مجازی می‌تواند در فعالیت شما در فضای آنلاین، حضورتان، تعامل با کاربران، و ترافیک معجزه کند. اما هرکسی نمی‌تواند تور مجازی ایجاد کند. شما باید از یک متخصص برای این کار استفاده کنید تا همه بخش‌های تور مجازی را از ابتدا تا پایان برایتان انجام دهد. وقت آن رسیده که درها را به روی ترافیک آنلاین و درآمدزایی از طریق تور مجازی گوگل باز کنید.

 

تور مجازی گوگل

سجاد عزیزی

مشاور کسب و کار اینترنتی

مشاهده پست های نویسنده

دیدگاه شما

*

code

تماس

021 65870052