بازاریابی دیجیتال و رشد کسب و کار

سجاد عزیزی
زمان مطالعه : 48 دقیقه
بازدید : 144061 نفر

بازاریابی دیجیتال

فرض کنید که محصول یا خدمت جدیدی را آماده‌ی عرضه کرده‌اید. چگونه می‌توانید مشتریان بالقوه‌تان را شناسایی کنید؟

برای اینکه یک کسب‌ و‌ کاری به موفقیت برسد باید بتواند محصولات جدید خود را به مشتریان بالقوه‌اش معرفی کند بنابراین شما باید کسب‌و‌کارتان را به مشتریان هدف‌تان معرفی کنید و محصولات و خدمات‌تان را برای آنها شرح دهید شما باید بتوانید  به هر طریق ممکن  با مشتریان احتمالی‌تان ارتباط برقرار کید و از استراتژی‌های بازاریابی برای معرفی و تبلیغ محصولات‌تان استفاده کنید.

 

کار دیجیتال مارکتینگ چیست؟

بازاریابی دیجیتال چیست

 

دیجیتال مارکتینگ، با استفاده از اینترنت، شما و محصولات‌تان را به مشتریان بالقوه معرفی می‌کند. دیجیتال مارکتینگ را می‌توان فرآیند جذب مخاطبان هدف از طریق فضای آنلاین دانست که در موفقیت یا شکست کسب‌و‌کارها تاثیر می‌گذارد.

اگر مشتریان بالقوه از شما و محصولات‌تان شناخت پیدا کنند، احتمال اینکه ازتان خرید کنند افزایش می‌یابد. مشتریان جدید درباره شما با دوستان و خانواده‌شان صحبت می‌کنند و محصولاتی که جدیدا عرضه کرده‌اید را به آنها معرفی خواهند کرد. بدین ترتیب، حجم فروش‌تان به تدریج افزایش خواهد یافت و افراد بیشتری درباره شما صحبت خواهند کرد.

اگر به درستی از استراتژی استفاده نشود، ممکن است فروش هیچگاه اتفاق نیفتد. و هیچ شرکتی نمی‌تواند بدون فروش به موفقیت برسد. به همین سادگی!

حال و آینده‌ی هر کسب‌و‌کاری به وجهه و اعتبار آن کسب‌و‌کار بستگی دارد. هر کسب‌و‌کاری که بتواند انتظارات مردم را برآورده سازد می‌تواند به درجه‌ی خوبی از وجهه و اعتبار دست پیدا کند. بازاریابی دیجیتال همین وجهه و اعتبار را می‌سازد، و باعث می‌شود که یک کسب و کار تبدیل به یک برند شود.

بیشتر بخوانید :   چگونه در رتبه بالاتری در Google Maps قرار بگیریم ؟

بازاریابی دیجیتال یک امکان و ابزار مهم برای شرکت‌ها و کسب‌و‌کارهای کوچک است. زیرا آنها را قادر می‌سازد که با شرکت‌های بزرگ و معروف در شرایط مساوی و برابر قرار گرفته و با آنها به رقابت بپردازند. یک استراتژی صحیح و دقیق دیجیتال مارکتینگ می‌تواند باعث شود که یک کسب‌و‌کار کوچک در یک مدت زمان کوتاه بتواند در وضعیت مناسبی قرار گیرد و همانند یک شرکت بزرگ و معروف ظاهر شود.

بازاریابی دیجیتال برای هر کسب و کاری ضروری است. اما اگر دقیقا ندانید که چه کاری می‌خواهید انجام دهید، از چه استراتژی می‌خواهید پیروی کنید، و مخاطب هدفتان کیست، به احتمال زیاد با مشکل روبرو می‌شوید و ضرر خواهید کرد. بنابراین، حتی اگر محصول‌تان عالی باشد، اما استراتژی بازاریابی و تبلیغات‌تان درست نباشد، شکست می‌خورید.

 

روش‌های بازاریابی دیجیتال

 

برای انجام بازاریابی از ۲ روش می‌توان استفاده کرد.

روش اول، استفاده از روش‌های سنتی نظیر تبلیغات رادیو تلویزیونی، بیلبورد، و روزنامه و مجله‌هاست.

روش دوم، استفاده از دیجیتال مارکتینگ است، که شامل این موارد می‌شود:

 • بازاریابی محتوایی: یعنی تولید و توزیع محتوای باارزش و مرتبط با هدف جذب و حفظ مشتری جدید، و ترغیب اوبه انجام اقدامات سودده.
 • بازاریابی ویدئویی: در این روش بازاریابی، شرکت یک ویدئو کوتاه (یا بلند) درباره‌ی محصول خود تولید می‌کند. این روزها استفاده از بازاریابی ویدئویی رو به افزایش است.
 • بازاریابی ایمیلی: در این روش، شرکت با استفاده از ایمیل پیام تجاری خود را برای افراد یا سازمان‌ها ارسال می‌کند.
 • بهینه سازی موتور جستجو (سئو): از این روش برای دستیابی به رتبه بالا در صفحه نتایج جستجو (SERP) و افزایش تعداد بازدیدکنندگان وب‌سایت استفاده می‌شود.
 • بازاریابی شبکه‌های اجتماعی: در این روش، از شبکه‌های اجتماعی برای افزایش ترافیک و حجم بازدیدکنندگان وب‌سایت استفاده می‌شود. در این روش، هدف این است که محتوای تولید شده در شبکه‌های اجتماعی منتشر شود، و کاربران بیشتری آن را ببینند، بپسندند، و به اشتراک بگذارند.
بیشتر بخوانید :   سئو و بهینه سازی سایت

 

بیشتر بخوانید: گوگل چگونه کار می‌کند

 

این روزها، تصور آینده‌ی تجارت بدون بازاریابی دیجیتال دشوار است. اگر شما صاحب یک کسب و کاری هستید (در هر اندازه)، باید وارد فضای دیجیتال مارکتینگ شوید و از امکانات و ظرفیت‌های آن برای رشد و توسعه‌ی کسب‌و‌کارتان استفاده کنید.

تور مجازی گوگل

سجاد عزیزی

مشاور کسب و کار اینترنتی

مشاهده پست های نویسنده

 1. ناشناس گفت:

  سلام
  مقاله ی کاربردی و فوق العاده ایی بود
  با تشکر از شما و وبسایت خوبتون

دیدگاه شما

*

code

تماس

021 65870052